سرپرست سازمان منطقه آزاد كیش:

فاز جدید فرودگاه کیش بزودی آماده بهره برداری است


فاز جدید فرودگاه کیش بزودی آماده بهره برداری است به گزارش فاما کیش، هرمزگان سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: فاز جدید فرودگاه کیش به عنوان یکی از مدرن ترین و زیباترین فرودگاه های کشور بزودی آماده بهره برداری است.سعید پورزادی در جمع مدیران انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران، اظهار داشت: فاز جدید فرودگاه کیش تمامی استانداردهای بین المللی را دارد و مجهز به آخرین تکنولوژی های روز دنیا است که از آیت الله رییسی رئیس جمهور کشورمان برای افتتاح آن دعوت شده است.

وی با اعلان اینکه سرمایه گذاری های کلانی برای توسعه کیش انجام شده است، اشاره کرد: کیش باید به پیشانی توسعه کشور تبدیل گردد.

پورزادی با تأکید بر این که نباید در مورد کیش سیاه نمایی کرد، اظهار داشت: تعدادی از مشکلاتی که در مورد کیش مطرح می شود، موارد ملی است و مختص کیش نیست، بطور مثال افزایش نرخ بلیط هواپیما و مشکلات مربوط به ناوگان حمل و نقل هوایی یک مورد ملی است و نمی توان آنرا فقط به کیش نسبت داد.

وی بیان کرد: البته هرچند به جز «کیش ایر» هیچکدام از شرکت های هواپیمایی متعلق به کیش نیستند، اما جلسات مختلفی با ایرلاین ها برگزار شده تا مشکلات موجود رفع گردد، امیدواریم اصلاح قیمت های انجام شده کمک حال صنعت گردشگری کشور باشد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش به محدودیت های موجود در واردات خودرو نیز اشاره نمود و اظهار داشت: این محدودیت ها سبب شده تا قسمتی از ناوگان حمل و نقل عمومی با مشکلاتی رو به رو شود و هزینه های تعمیر و بازسازی افزایش یابد که برای جبران قسمتی از آن نیز حمایت هایی از طرف سازمان منطقه آزاد کیش به عمل آمده است.

پورزادی اشاره کرد: با کمک وزیر اقتصاد و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی در کوشش برای واردات خودرو برای ناوگان حمل و نقل عمومی هستیم.

وی با بیان این که بدنبال ایجاد خط دریایی مسافری با برخی کشورهای حوزه خلیج فارس هستیم، اظهار داشت: زیرساخت های لازم در ترمینال بندری کیش با هزینه ۴۰۰ میلیاردریالی به وجود آمده و برای برقراری این خط دریایی آمادگی لازم را داریم.

پورزادی با اشاره به بازدید نمایندگانی از کشورهای حوزه خلیج فارس از بندر تجاری کیش، عنوان کرد: آنان در بازدیدهای خود باور نداشتند که این بندر مدرن و مکانیزه توسط مهندسان ایرانی و بومی کیش راه اندازی شده است.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه با اعلان اینکه نخستین زمین هیبردی ایران در کیش تولید شده است، اشاره کرد: در صورتیکه اجرای این طرح در میدان آزادی تهران سال ها روی زمین مانده، نخستین زمین هیبردی کشور با تکنولوژی که در اختیار مهندسان بومی کیش است در این جزیره زیبای مرجانی راه اندازی شد.

وی با بیان این که کیش قطب رویدادهای بین المللی و بزرگ ملی است، افزود: بعد از ۱۰ سال مسابقات تنیس بین المللی در اواخر سال قبل در کیش انجام شد و رییس فدراسیون جهانی تنیس طی نامه ای رسمی به رئیس جمهور از برگزاری سطح بالای این تورنمنت در کیش تقدیر کرد.

پورزادی با بیان آمادگی برای سرمایه گذاری در توسعه مسیرهای ارتباطی به کیش، خاطرشان کرد: سرمایه گذاری در مسیرهای ارتباطی سرزمین های اصلی جز وظایف سازمان منطقه آزاد کیش نیست، اما برای ایجاد زیرساخت جهت توسعه کیش پای کار هستیم.

منبع:

1402/03/06
15:00:17
5.0 / 5
238
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش