صدور مجوز برای ۱۳ سازه غیر مجاز در سواحل هرمزگان


صدور مجوز برای ۱۳ سازه غیر مجاز در سواحل هرمزگان به گزارش فاما کیش، معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: ۱۳ سازه غیر مجاز در سواحل این استان با پیمودن فرایند قانونی مجوزدار شد.


به گزارش فاما کیش، حمید کمالی، عنوان کرد: در شش ماهه نخست سالجاری بر مبنای الزامات صورت گرفته و پیگیری های انجام شده از جانب اداره مهندسی سواحل اداره کل بنادر و دریانوردی استان، ۱۳ سازه غیر مجاز در سواحل استان با پیمودن فرایند قانونی موفق به دریافت مجوز شد و ۶ درخواست صدور مجوز دیگر هم در دست بررسی می باشد.
او همینطور از موافقت با تمدید مجوز ساخت بندر چند منظوره در استان هرمزگان و همینطور صدور موافقت اولیه جهت راه اندازی دستک و خطوط لوله آبگیر از دریا در استان هرمزگان اطلاع داد.
معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از دیگر اقدامات این معاونت پیرامون صدور مجوزها به صدور مجوزهای تاسیس و ساخت کارگاه های ساخت و تعمیر شناور و بهره برداری از اسکله نفتی ۳۵ هزارتنی شرکت ساخت و بهره برداری حرا در جزیره قشم و بندر چند منظوره شهید سلیمانی گچین اشاره نمود.
کمالی اظهار داشت: برگزاری بیست و پنجمین نشست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل با مبحث فرسایش نوار ساحلی ضلع جنوب بندرگاه نخیلو و پیشروی آب دریا به سمت منازل مسکونی روستای نخیلو ناشی از احداث بندرگاه نخیلو از دیگر اقدامات انجام شده این معاونت است.
وی، هماهنگی برای برگزاری دوره آموزشی سامانه DSS مطالعات تدقیق طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی(CZM) و عملیات عمق سنجی در محدوده ساحلی کوه مبارک و حوضچه بندر بنجی در سواحل مکران با هدف تهیه اطلاعات هیدروگرافی برای دستیابی به یک مرجع قابل اطمینان و مطالعات رسوب گذاری و برنامه مدون لایروبی را از دیگر اقدامات عنوان نمود.
معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از دیگر اقدامات این معاونت در حوزه GIS هم به برداشت اطلاعات مکانی سازه های دریایی و بندری در ۹۵ بندر چندمنظوره، صیادی و موج شکن های استان و پیاده سازی در سامانه و بروزرسانی اطلاعات مکانی و توصیفی سامانه GIS بندر شهید رجایی در جهت ارتقای سطح کیفیت عرضه خدمات به فعالیتهای عمرانی و سرمایه گذاری در بندر شهید رجایی عنوان نمود.
کمالی هم چنین از پیاده سازی سامانه سهند بعنوان VTS ملی در مجتمع بندری شهید رجایی در جهت بومی سازی سامانه کنترل ترافیک دریایی کشور(VTS) خبرداد و بیان نمود: در این حوزه شهریور سال جاری دوره آموزشی بهره برداری از سامانه ملی وی تی اس (سهند) با حضور کارشناسان مرتبط از واحدهای امور دریایی، فنی و نگهداری و مهندسی و عمران در مرکز آموزش سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.


1402/06/29
09:03:03
5.0 / 5
267
تگهای خبر: آب , احداث , اسكله , بنادر
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش