مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی كشور:

شاهد تحولی چشمگیر در بندر شهید رجایی هستیم، از بسته های گردشگری دریایی حمایت می نماییم


شاهد تحولی چشمگیر در بندر شهید رجایی هستیم، از بسته های گردشگری دریایی حمایت می نماییم فاما كیش: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی كشور با اشاره به اینكه شاهد تحولی چشمگیر در بندر شهید رجایی با اجرای فاز پایانه كانتینری بندر شهید رجایی هستیم، اضافه كرد: پیمانكار پروژه انتخاب شده و با حضور رئیس جمهور این فعالیت بزودی آغاز می گردد.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، محمد راستاد بامداد امروز در آیین گشایش پنجمین نمایشگاه بین المللی دریایی در محل دائمی نمایشگاه های بندر عباس، اظهار نمود: این نمایشگاه زمینه ای است در عرضه ظرفیت های كشور و شناسایی فرصت های سرمایه گذاری و انجام مذاكرات سرمایه گزاران داخلی و خارجی، از این رو باید كیفیت این نمایشگاه ها را افزایش دهیم و از كمیت بكاهیم و به سمت برگزاری نمایشگاه های بزرگ در كشور پیش رویم.
وی با اشاره به اینكه باید به دنبال تثبیت این نمایشگاه بعنوان یك برند بزرگ جهانی در تقویم بین المللی باشیم، افزود: از مدیران و شركت های فعال می خواهم این مورد را مد نظر داشته باشند و در این زمینه تلاش كنند تا شاهد حضور فعالین این حوزه حداقل در منطقه باشیم و ظرفیت های خویش را معرفی كرده و در جذب سرمایه گذار موفق باشیم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی كشور خاطرنشان كرد: ما از نظر صنایع دریایی و نیروهای متخصص فرصت های خیلی خوبی داریم و باید آن ها را در سطح ملی و بین المللی معرفی نماییم.
وی اظهار نمود: لزوم توسعه دریایی مهم است، توسعه دریایی در بخش صنایع فقط خودش توسعه نمی یابد بلكه زنجیره ای از توسعه اشتغال و اقتصاد را به دنبال خواهد داشت.
راستاد بیان كرد: بخش مهمی از تجهیزات ترمینال شماره 2 بندر شهید رجایی توسط تولید كننده داخلی تامین می نماییم، در تلاشیم در این زمینه تكیه خویش را از كشورهای دیگر قطع نماییم.
وی با اشاره به اینكه در زمینه ساخت شناورها دستاوردهای خوبی داشته ایم، افزود: باید تولید كشتی در یاردهای خودمان صورت گیرد و در آینده ای نزدیك تبدیل به كشوری مهم در صنعت دریا باشیم.
راستاد با اشاره به اینكه شاهد تحولی چشمگیر در بندر شهید رجایی با اجرای فاز پایانه كانتینری بندر شهید رجایی هستیم، اضافه كرد: پیمانكار پروژه انتخاب شده و با حضور رئیس جمهور این فعالیت بزودی آغاز می گردد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی كشور با اشاره به اینكه این پروژه بسیار راهبردی است و پیش بینی می گردد یك هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری با استفاده از سرمایه گزاران داخلی و خارجی مورد نیاز است، اظهار نمود: به مدیریت الگوی صاحبخانه ای نیاز داریم مانند واگذاری پایانه های یك و دو و البته پیش بینی سرمایه گذاری هایی دیگر در كنار سرمایه گذاران داخلی تا بتوانیم به نقطه مطلوب دست یابیم.
وی ادامه داد: پروژه های توسعه ای متعددی هم در دست اجرا داریم و در كنار فعالیت تجاری گردشگری دریایی به دنبال حمایت همه جانبه و تجهیزات لازم برای این حوزه به خصوص شناورهای پیشرفته هستیم.
راستاد در انتها با اشاره به اینكه محوریت این نمایشگاه ها باید بخش خصوصی باشد، افزود: پشتیبانی از بخش خصوصی در این زمینه می تواند كمك كننده باشد و سیاست مان این است كه از بسته های گردشگری دریایی حمایت های لازم را عمل آوریم.
1396/12/05
19:44:59
5.0 / 5
5109
تگهای خبر: بنادر , دریا , دریانوردی
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش