وزیر نیرو در رودان:

احداث نیروگاه سیریك سرعت بیشتری می گیرد


احداث نیروگاه سیریك سرعت بیشتری می گیرد فاما كیش: با حضور وزیر نیرو و با استفاده از ویدئو كنفرانس تصفیه خانه فاضلاب شهری رودان به بهره برداری رسید.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، وزیر نیرو در حاشیه بهره برداری از این پروژه اظهار داشت: به مناسبت سفر رییس محترم جمهور به هرمزگان در شهرستان های رودان، میناب، جاسك، قشم و بندرعباس بهره برداری از ۲ طرح و آغاز عملیات ۳ طرح با دستور ریاست محترم جمهوری انجام شد.
رضا اردكانیان اضافه كرد: در شهرستان قشم طرح آبرسانی به ۳۵ روستا در قالب طرح بزرگ آبرسانی ۶۵ روستا به بهره برداری رسید كه با بهره برداری از این پروژه جمعیتی بالغ بر ۸۰ هزار نفر از این طرح بهره مند خواهند شد.
وی خاطرنشان كرد: برای اجرای این پروژه اعتباری معادل ۴۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
وزیر نیرو تصریح كرد: با بهره برداری از این پروژه ها جمعیت تحت پوشش آب آشامیدنی روستاهای استان به ۷۵ درصد رسید كه شاخص این برخورداری در سطح كشور ۸۱ درصد است و با تكمیل سایر طرح های آبرسانی در روستاهای هرمزگان جمعیت بهره بردار روستاهای هرمزگان تا آخر دولت دوازدهم به ۸۵ درصد می رسد.
اردكانیان اظهار داشت: در شهرستان رودان هم فاز اول تصفیه خانه فاضلاب شهر رودان به بهره برداری رسید كه ظرفیت آن ۷ هزار و ۲۵۸ متر مكعب در روز است.
وی اضافه كرد: با بهره برداری از این طرح علاوه بر ارتقای شاخص های بهداشتی و تامین آب برای فضای سبز، از آب مطمئن برای توسعه كشت گلخانه ای استفاده خواهد شد كه به منظور اجرای این طرح ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
وزیر نیرو به اجرای طرح عملیات تصفیه خانه آب از سد سرنی در شهرستان میناب اشاره و تصریح كرد: این طرح با اعتباری معادل ۷۵۰ میلیارد ریال اجرا میشود و امیدواریم كه تا آخر دولت دوازدهم به بهره برداری برسد و جمعیتی بالغ بر ۶۰۰ هزار نفر از این طرح بهره مند خواهند شد.
اردكانیان اضافه كرد: در شهرستان جاسك هم عملیات ساختمان سد گابریك با اعتباری معادل یك هزار و ۸۰۰ میلیون ریال شروع شد و این سد در سال ۹۹ به بهره برداری می رسد و ۴ هزار و ۵۰۰ هكتار از اراضی كشاورزی از آن بهره مند خواهند شد.
وی به تامین بخشی از نیاز آبی شهر بندرعباس با استفاده از آب شیرین كن ۱۰۰ هزار متر مكعبی هم اشاره نمود و اظهار داشت: عملیات خط انتقال آن شروع شده است و امیدواریم كه همزمان با تابستان سال آینده فاز اول آن معادل ۲۰ هزار متر مكعب در روز به بهره برداری برسد.
وزیر نیرو همینطور از احداث نیروگاه یك هزار و ۴۰۰ مگاواتی در سیریك هم اطلاع داد و اضافه كرد: در سال ۹۷ عملیات اجرای این طرح سرعت بیشتری می گیرد كه با استفاده از وام كشور روسیه ساخته خواهد شد و با بهره برداری از این طرح تحول بزرگی در حوزه انرژی بعنوان یكی از زیربناها برای توسعه صنعت و كشاورزی در منطقه خواهد شد.
همچنین در حاشیه این مراسم؛ حجت الاسلام ذوالقدر نماینده مردم شرق استان در مجلس، فرماندار و امام جمعه شهرستان رودان با اشاره به مشكلات موجود در منطقه خواهان اختصاص بودجه ای مناسب توسط هیئت دولت به شهرستان رودان به منظور رفع مشكلات شدند.
1396/12/10
17:25:03
5.0 / 5
4659
تگهای خبر: بندرعباس , قشم , هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش