افتتاح باغ پرندگان در بندرعباس


افتتاح باغ پرندگان در بندرعباس به گزارش فاما كیش با حضور استاندار هرمزگان و سایر مسئولان استانی باغ پرندگان بندرعباس راه اندازی شد.


شهردار بندرعباس در این خصوص در گفت و گو با ایسنا، اضافه كرد: احداث فضاهای تفریحی و گردشگری یكی از لزوم های شهر بندرعباس است كه با عنایت به طرح های در حال احداث شهرداری بندرعباس، آینده خوبی را در این زمینه خواهیم داشت.
عباس امینی زاده خاطرنشان كرد: باغ پرندگان بندرعباس با مساحتی بالغ بر 6.2 هكتار در مجموعه بزرگ طبیعت واقع در چهار كیلومتری جاده بندرعباس- میناب قرار گرفته است كه مساحت كل این مجموعه 32 هكتار می باشد و اعتباری بالغ بر 12میلیارد تومان را به خود مختص كرده است.
وی ادامه داد: این باغ پرندگان بر مبنای الگو برداری از باغ پرندگان مطرح كشور مانند مشهد، تهران، كیش و یزد تولید شده است اما نكته ای كه این باغ را نسبت به سایر باغ های پرندگانی كه در كشور وجود دارد آن را متمایز می كند، نگهداری مجزای این پرندگان در قفس های جداگانه است.
امینی زاده اظهار نمود: باغ پرندگان بندرعباس دارای هفت بخش مجزا جهت نگهداری از پرندگان آبزی و كنارآبزی، شكاری، ماكیان سانان، كبوترسانان، زینتی، شترمرغ ها و طاووس ها است كه هم اكنون 90 گونه در این باغ نگهداری می شوند. چهار مورد مسقف است كه كمترین ارتفاع آنها 9 متر و بیشترین ارتفاع آن 25 متر است.
وی با اشاره به اینكه 27 مكان نگهداری كوچك در ابعاد چهار متر احداث شده كه بخشی از این فضاهای احداث شده به پرندگان وحشی صدمه دیده و زخمی اختصاص داده شده است، افزود: 460 متر مربع ساختمان شامل انباری ها، ساختمان ورودی و قرنطینه و 2500 متر مسیر دوچرخه سواری در این باغ احداث شده است.
شهردار بندرعباس عنوان كرد: در این مجموعه تولید نشیمن گاهها و امكاناتی جهت رفاه شهروندان و بازدیدكنندگان در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینكه در سال 1397 طرح های توسعه ای باغ پرندگان و مجموعه طبیعت اجرا خواهد شد.، تصریح كرد: باغ پرندگان با نگهداری گونه های خاص و گاه كمیاب در یك مكان و با كوشش برای پیاده سازی شاخص های محیط طبیعی و اكوسیستم حیات وحش پرندگان، می تواند مكانی جهت پژوهش و تحقیق پرنده شناسان، بوم شناسان و گامی مهم در جهت آشتی مردم با طبیعت و آشنایی و تولید علاقه در عموم بویژه گروه سنی كودكان و نوجوانان داشته باشد كه می توان هدف كلی این باغ پرندگان را تفریح، آموزش، پژوهش و حفاظت از پرندگان دانست. 

1396/12/13
16:55:02
5.0 / 5
4978
تگهای خبر: بندرعباس , هرمزگان , طبیعت
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش