امام جمعه بندرعباس:

علت اصلی گرفتاری ها و مشكلات در جامعه جهل در مسائل است


علت اصلی گرفتاری ها و مشكلات در جامعه جهل در مسائل است فاما كیش: نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان اظهار داشت: بیگانگان خمس هراسی را تبلیغ می كنند درحالی كه كسانی كه خمس خویش را می پردازند می دانند كه پرداخت خمس به اهلش كلید روزی آن ها است.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس، اضافه كرد: وهابیت به دنبال این است كه نه تنها خمس بلكه احكام شیعه از بین برود و در نهایت شیعه نباشد.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان اضافه كرد: مردم خصوصا جوانان باید به تبلیغات دروغین گسترده وهابیت ضد فقه شیعه در شبكه های بیگانه هوشیار باشند.
وی با اشاره به اینكه خمس علت بقای تشیع است، اظهار نمود: كمونیست ها و نیروهای انحرافی كه اسلام را قبول ندارند، مخالف خمس هستند و تلاش بر تبلیغ منفی ضد خمس هستند.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ادامه داد: بیگانگان خمس هراسی را تبلیغ می كنند درحالی كه كسانی كه خمس خویش را می پردازند می دانند كه پرداخت خمس به اهلش كلید روزی آن ها است.
وی افزود: فرهنگ خمس همه مردم جامعه را در بر می گیرد و باید مانند فریضه زكات تعداد افراد مشاركت كننده در آن با آگاه سازی بالاتر رود.
آیت الله نعیم آبادی با تاكید بر اینكه با پرداختن خمس، بار سنگین گناهان از دوش پرداخت كنندگان برداشته می شود، عنوان كرد: پس از بیان حكم خمس، خدای متعال در قرآن فرمود، ندادن خمس به اصل ایمان برمی گردید و اگر ایمان به خدا و رسول (ص) داریم باید خمس بپردازیم.
امام جمعه بندرعباس بیان كرد: خمس را باید در میان مردم مطرح كرد تا در روز قیامت دچار این پرسش نشویم كه آیا مردم می دانستند كه بركات خمس و لزوم آن تا چه اندازه است؟ بنابراین باید در ترویج فرهنگ خمس اهتمام داشت حتی اگر بدانیم در جامعه اثرگذار نباشد.
آیت الله نعیم آبادی در ادامه توحید و معاد را جان مایه اسلام دانست و عنوان كرد: ما باید بدانیم تكلیف دینی مان چیست و احكام اسلامی را دنبال كرده و برپایه آن رفتار نماییم.
وی با اشاره به اینكه جامعه دینی به افراد دین شناس نیاز دارد كه اهل تفكر و تفقه در دین باشند، افزود: اگر جامعه با مسائل دینی آشنا نشود جهل و حماقت رشد پیدا می كند.
امام جمعه بندرعباس ادامه داد: جامعه ای كه تفكر در دین نداشته نباشد، به جامعه بادیه نشین(اعرابی) تبدیل می گردد.
آیت الله نعیم آبادی علت اصلی گرفتاری ها و مشكلات ما در جامعه جهل در مسائل ذكر كرد و اضافه كرد: حوزه علمیه جای فقه، اصول، منطق، فلسفه و كانون پاسخگویی به تفكر در دین است.
وی در انتها تصریح كرد: فراگیری اسلام و فرامین دینی از جایگاه مهمی برخوردار می باشد و نوجوانان و جوانان را به تحصیل در حوزه های علمیه تشویق كنید و خانواده ها تلاش در آموزش جوانانش در حوزه های علوم دینی كنند.1396/12/25
18:11:21
5.0 / 5
4411
تگهای خبر: بندرعباس , هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش