مدیركل راه آهن استان خبر داد:

رشدی 15 درصدی در جابه جایی ریلی مسافر توسط راه آهن هرمزگان


رشدی 15 درصدی در جابه جایی ریلی مسافر توسط راه آهن هرمزگان فاما كیش: مدیركل راه آهن استان هرمزگان اظهار داشت: در 11 ماهه امسال 970 هزار نفر مسافر با استفاده از راه آهن استان جا به جا شده كه تا آخر سال به نزدیك یك میلیون تومان می رسد كه نسبت به سال قبل 15 درصد رشد داشته ایم.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، محمد پورفخری بامداد امروز در نشستی خبری اظهار نمود: همكاری راه آهن و پلیس راه آهن همچون دو بال یك پرنده امنیت و آسایشی را برقرار می كند كه مردم از آن بهره می برند.
پورفخری اضافه كرد: راه آهن هرمزگان در مسیر ترانزیتی قرار گرفته و یكی از بهترین كریدورها و مبادی ورودی كشور و دروازه طلایی ریلی كشور، هرمزگان است.
وی خاطرنشان كرد: در ترانزیت ریلی سه شاخص بارگیری، تخلیه، تن كیلومتر مرزی وجود دارد، در تن كیلومتر مرزی در مقام اول بین 19 اداره كل كشور قرار داریم، نزدیك 7 تن كیلومتر در 11 ماهه به وقوع پیوسته كه نسبت به سال قبل 16 درصد افزایش داشته ایم.
مدیركل راه آهن استان هرمزگان افزود: در مورد تخلیه در تعداد واگن مقام اول را داریم؛ در سال 96 بالغ بر 182 هزار واگن تخلیه در اختیار داشتیم كه نسبت به سال قبل 14 درصد رشد داشته است.
پورفخری ادامه داد: در بارگیری پس از یزد در مقاوم دوم قرار داریم كه نسبت به آمار 7 میلیون تنی سال قبل با رشد همراه هستیم.
وی تصریح كرد: در سال 93 كل باری كه جابه جا كردیم 13 میلیون و 400 هزار تن بود، در سال 94 به 15 میلیون و 500 هزار تن و در سال 95 به 17 میلیون و 500 هزار تن و امسال در 11 ماهه امسال نزدیك به 18 میلیون تن بوده و تا آخر سال به 20 میلیون تن خواهد رسید.
مدیركل راه آهن استان هرمزگان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اینكه بار را از جاده به ریل منتقل كنید، اضافه كرد: هر یك تن باری كه از جاده به ریل منتقل شود، ایمن سازی می شود، مصرف كمتر انرژی را به دنبال دارد، ارزان بودن سفر با قطار و كرایه بارها، كمك به محیط زیست را هم به دنبال دارد و با همكاری بنادر سهم بنادر را هم افزایش دادیم، به صورتی كه سال قبل 6 میلیون و 700 هزار تن اما امسال در 11 ماهه كه تا آخر سال به 10 میلیون تن نزدیك می شویم، این آمار در سال 92 نزدیك دو میلیون تن بوده است.
پورفخری با اشاره به اینكه نمونه محرز اقتصاد مقاومتی در راه آهن انتقال بار از جاده به راه آهن است، اضافه كرد: درآمد ترانزیت كشور 4 برابر درآمد بار است كه امسال 50 درصد رشد در آن وجود داشته است و حال كه در كریدوری مهم در خاورمیانه قرار گرفته ایم، بتوانیم حداكثر استفاده را داشته باشیم.
وی با اشاره به اینكه در سال آینده به آستارا وصل شده و می توانیم با كشورهای واقع در شمال كشور مثل آذربایجان ارتباط برقرار نماییم، بیان كرد: در آینده ای نزدیك بعد از ساخت پل كارون به شطه وصل شده و وصل شدن به چابهار هم پس از طریق افتادن راه آهن آن در برنامه های آینده ما است.
مدیركل راه آهن استان هرمزگان با اشاره به اینكه در بخش مسافری راه آهن طبق سنوات گذشته از 25 اسفند تا 15 فروردین ستاد نوروزی تشكیل شده و همه عوامل آماده باش هستند، خاطرنشان كرد: تمامی واحدهای در رابطه با راه آهن در پیك نوروزی در محل كار بوده تا بتوانیم سفری خوش را برای مردم فراهم نماییم.
پورفخری با اشاره به اینكه قطارها به مقصد مشهد و تهران به صورت روزانه انجام می شود، عنوان كرد: اداره كل راه آهن هرمزگان 10 ایستگاه در طول مسیرها دارد كه تمامی این استگاه ها تجهیز شده اند، ایستگاه بندرعباس هم در بخش سكوی مسافری، سالن انتظار در حال تجهیز و مرمت بوده و بخش ورودی در حال زیباسازی و تولید فضای سبزی درخور است.
وی با اشاره به اینكه با همكاری شهرداری تاكسی ها و اتوبوس های كافی اضافه كرده ایم تا بتوانیم كلیه مسافران را پوشش دهیم، اضافه كرد: همینطور واگن حمل خودرو اضافه كرده ایم و مسافرین می توانند ماشین های خویش را همراه خود ببرند، هر قطار تا دو واگن حمل خودرو دارد كه هركدام 10 خودرو را جابجا می كند كه در هر سفر 20 خودرو و همینطور در روز بیش از 60 خودرو حمل می گردد.
مدیركل راه آهن استان هرمزگان با تاكید بر اینكه در 4 سال خدمتم حتی یك سوزن به دست مسافری نرفته كه از سهل انگاری یا عدم ایمنی راه آهن باشد، اظهار نمود: اگر به تعداد نیاز مسافرین زیاد باشد و درخواست كنند در صورتی كه تعداد مسافرین لیست انتظار به حد نصاب برسد، می توان سالن های ذخیره را به تعداد سالن ها اضافه نماییم كه از مزیت های سفرهای ریلی است.
پورفخری تصریح كرد: اداره كل راه آهن هرمزگان توانست در چهارمین جشنواره تعالی سازمانی شهید دادمان دو ستاره شده و همینطور گواهی نامه ارتقاء بهره وری را هم دریافت كند.
وی با اشاره به اینكه در 11 ماهه امسال 970 هزار نفر مسافر را جا به جا كرده كه تا آخر سال به نزدیك یك میلیون نفر می رسد كه نسبت به سال قبل 15 درصد رشد داشته ایم، همینطور در 11 ماهه امسال دو هزار خودرو جابجا كرده ایم كه نسبت به سال قبل رشد خوبی داشته است.
همچنین رئیس پلیس راه استان هرمزگان هم در این نشست اظهار نمود: هرمزگان همه ساله از دی ماه میزبان سیل عظیم مسافران است، راه آهن هم از این مسئله مستثنی نبوده و سالانه بیش از 900 هزار نفر جابجا می شوند، پلیس راه آهن به نوبه خود و برپایه ماموریت ذاتی خود در قوانین ایمنی راه آهن و بزه های در رابطه با راه آهن، با به كارگیری توانش و تعامل با اداره كل راه آهن در تامین امنیت ریلی گام بر می دارد.
سرگرد محمدرضا طالبی با اشاره به اینكه تامین امنیت از اولویت های پلیس بوده و در این راستا اقداماتی انجام شده است، اضافه كرد: تبلیغات محیطی، تولید سه طرح وحدت كه طرح شماره دو برای جلوگیری از سنگ پرانی به شیشه های قطار توسط ساكنین نزدیك به ریل ها بوده كه در این راستا اقدامات اساسی انجام شده است.
وی با اشاره به اینكه طرح وحدت یك و سه جهت پیشگیری از سرقت اموال در راه آهن را دنبال می نماییم، خاطرنشان كرد: گشت های موتورسوار و درزین كه به ایستگاه ها سركشی می كنند، برای مبارزه با تجاوز به حریم راه آهن كه تا 117 متری آن كسی حق ساخت و ساز ندارد هم گام های موثری برداشته شده است.
رئیس پلیس راه استان هرمزگان با اشاره به اینكه در بحث قاچاق با مسافرین عادی در ارتباطیم و قاچاقچی كالای خویش را با استفاده از ریل منتقل نمی كنند، عنوان كرد: در بحث مواد مخدر امسال چندین پرونده داشته ایم كه با هوشیاری پلیس برخورد و پیگیری شده اند.
سرگرد طالبی با اشاره به اینكه تمام تلاش ما این است كه از جابجایی كالای قاچاق و مواد مخدر از مسیر ریلی جلوگیری شود، تصریح كرد: تمام ایستگاه ها به صورت نامحسوس كنترل شده و افراد و بارهای مشكوك بازرسی می شوند.
وی با بیان این در 11 ماهه امسال بیش از 400 میلیون تومان كشف كالای قاچاق داشته ایم، اضافه كرد: امسال دو پرونده مهم داشتیم، از سیرجان به بندرعباس می آمد مواد را جاساز می كرد، از قطار پیاده می شد و می رفت، پرونده ای در قالب خانواده هم داشتیم كه پیگیری و محاكمه شده اند.
1396/12/28
20:09:21
5.0 / 5
5006
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش