سورو تنها ساحل بكر و باقی مانده بندرعباس در انتظار توجه مسئولینبعلاوهفیلم


سورو تنها ساحل بكر و باقی مانده بندرعباس در انتظار توجه مسئولینبعلاوهفیلم فاما كیش: این روزها بیش از هر مبحث دیگری شاید ساحل و كوشش برای حفظ آن به دغدغه جدی شهروندان بندرعباسی تبدیل گشته تا جایی كه حتی بعضی از آنان به بهسازی بلوار ساحلی شهر بندرعباس و تعریض خیابان هم واكنش نشان داده و آن را به شكلی نابودی ساحل گذشته و كهن شهر بندرعباس قلمداد كردند.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، اكنون شاید بكرترین منطقه ساحلی شهر بندرعباس ساحل سورو باشد. بافت تاریخی سورو با ۸۷ هكتار مساحت دومین بافت تاریخی شهر بندرعباس بشمار می رود و این بافت تاریخی در سال ۱۳۸۸ به ثبت شورای عالی شهرسازی و معماری كشور به ثبت رسیده است؛ نام سورو با گذشته هرمزگان پیوندی ناگسستنی دارد و این مورد نشانگر قدمت دیرینه این محله است.

این محله به علت هم نزدیكی به تنگه هرمز و قرار گرفتن در مسیر تجاری ایران از دیرباز مورد توجه بازرگانان بوده است، از این رو سورو چون جهان فرهنگی كوچكی، مذاهب گوناگون و اقوام مختلف در خود سكنی داده است.
سورو تنها ساحل بكر و باقی مانده در بندرعباس است و خیلی از هم استانی هایمان این مكان را برای گذران اوقات فراغت خود انتخاب می كنند، زیرا در همه طول نوار ساحلی شهر زندگی مردم از دریا جدا شده است و نمونه این مورد را می توان در ساحل خواجه عطا مشاهده كرد، اما چندصباحی است كه حرف و حدیث های آمدن بلوار ساحلی به این منطقه سبب دغدغه جدی فعالان زیست محیطی شده است و حتی شهروندان این منطقه هم از تحقق آن رضایت ندارند چون كه با عملی شدن این پروژه رفت آمد اتومبیل ها در حولی خانه هایشان افزایش می یابد و صیادان برای بردن قایق های خود به دریا با مشكل مواجه خواهند شد.
اما در این نگارش نگاهی به حضور مسافران نوروزی در روزهای تعطیلات و حضورشان در ساحل سورو انداخته ایم. ساحلی كه در تمام جهان بعنوان تفرجگاه استفاده می گردد اما در بندرعباس ظاهرأ به محلی برای عبور و مرور اتومبیل ها و نمایش خودروها تبدیل گشته بود تا جایی كه شاید كمتر كسی را می توانستیم پیدا نماییم كه به راحتی در ساحل سورو در روزهای نوروز قدم بزند زیرا حجم پارك خودروها به اندازه ای بود كه محلی برای قدم زدن شهروندان نمانده بود.

امیدواریم مسئولین باید برای این مورد بیش از پیش چاره ای بیندیشند زیرا ادامه این روند علاوه بر آلودگی زیست محیطی سبب از بین رفتن بكرترین ساحل شهر بندرعباس می گردد و دیگر آیندگان ساحلی برای قدم زدن نخواهند داشت.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی كند.
فایل آن را از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1397/01/17
14:18:16
5.0 / 5
4654
تگهای خبر: بندرعباس , دریا , ساحل
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش