استاندار جدید:

هرمزگان پشتیبان كشور می شود


هرمزگان پشتیبان كشور می شود به گزارش فاما كیش استاندار جدید هرمزگان بابیان اینكه امیدوارم سطح زندگی مردم، تولید و اشتغال در هرمزگان را به نقطه ای برسانیم كه دیگر كسی در استان با این مشكلات روبه رو نشود، اظهار داشت هنوز زمان تودیع و معارفه استاندار هرمزگان اعلام نگردیده است اما باید این موضوع در هفته آینده محقق شود تا شاهد شتاب و تلاش بیشتر برای كار و خدمت و روی زمین نماندن فعالیتی باشیم.فریدون همتی در گفت وگو با ایسنا، بابیان اینكه نگاه تمامی ملت ایران به این موضوع است كه ایران سرای ماست، تصریح كرد: در هرجای كشور كه قرار داشته باشیم و مسئولیتی را قبول كنیم باید وظایف خود را به درستی دنبال كنیم.
وی با اشاره به اینكه استان هرمزگان استانی استراتژیك و خاص است، اظهار كرد: هرمزگان باسابقه تاریخی طولانی دارای مردمی بافرهنگ و متمدن است.
همتی بابیان اینكه ظرفیت دریا، گمرك، بنادر،زمینه های گردشگری، مناطق آزاد، میدان های نفتی و گازی، صنایع و پالایشگاه های هرمزگان سبب شده این استان به استانی خاص در كشور تبدیل شود، اضافه كرد: مجموعه قابلیت ها و توانمندی های این استان سبب شده كه بتوان با برنامه ریزی صحیح در مسیر توسعه مناسب پیش رفت.
استاندار جدید هرمزگان با اشاره به اینكه با نگاهی به آمایش سرزمینی استان های كشور پی می بریم كه تمامی شرایط استان ها به صورت تجمیعی در هرمزگان وجود دارد، خاطرنشان كرد: امیدوارم با استفاده از نخبگان و كارشناسان هرمزگان بتوانیم در فاصله زمانی كوتاه به بررسی مجدد فعالیت ها و برنامه ها در تمامی ابعاد كه تاكنون تدوین شده بپردازیم.
همتی بابیان اینكه باید تهدیدها و فرصت ها همگی شناسایی و به دنبال تقویت نقاط قوت و برطرف كردن نقاط ضعف باشیم، اضافه كرد: باید به آن نكته هایی كه كمتر توجه شده بار دیگر تمركز كرده و با نگاهی متفاوت هرمزگان را به استانی فراتر از یك استان تبدیل كنیم و به آن نگاه ملی داشته باشیم.
وی استان هرمزگان را استانی مستعد و پرظرفیت برای كشور دانست و عنوان كرد: امیدوارم حال كه توفیق شده در هرمزگان خدمت كنم با دعا و همراهی مردم پرتلاش استان به صورت شبانه روزی و استفاده از تجارب گذشته ام در مسئولیت های مختلف و از ارتباطاتم در سطح ملی به سوی تقویت هرمزگانی عمران و رو به توسعه پیش برویم.
استاندار جدید هرمزگان در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر برنامه اش برای معضل اشتغال در استان هرمزگان، اولویت دولت دوازدهم را پاسخگویی به مطالبات مردم و تمركز بر روی تولید و اشتغال ذكر كرد و افزود: با استفاده از برنامه ای كه در دست داریم و استفاده از تمامی ظرفیت ها و كمك و همراهی مجلس شورای اسلامی به سمت تحقق این اهداف پیش می رویم.
همتی با اشاره به اینكه در فصل جدید باید در رسیدن به خواسته های مردم به ویژه برطرف كردن مشكلات حوزه اشتغال گام های خوب و مناسبی برداریم، تصریح كرد: هرمزگان به واقع باید پشتیبان كشور باشد نه اینكه خود و جوانانش گرفتار معضل اشتغال باشند.
وی بابیان اینكه امیدوارم سطح زندگی مردم، تولید و اشتغال در هرمزگان را به نقطه ای برسانیم كه دیگر كسی در استان با این مشكلات روبه رو نشود، خاطرنشان كرد: هنوز زمان تودیع و معارفه استاندار هرمزگان اعلام نشده است اما باید این موضوع در هفته آینده محقق شود تا شاهد شتاب و تلاش بیشتر برای كار و خدمت و روی زمین نماندن فعالیتی باشیم.

لازم به ذكر است، صبح امروز هیئت وزیران به استانداران هفت استان كشور رأی اعتماد داد كه بدین ترتیب"فریدون همتی" به عنوان استاندار هرمزگان از هیئت وزیران رأی اعتماد گرفت.
به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، "فریدون همتی" متولد ۱۳۳۹ در شهر ایلام بوده و دانشجوی دكترای مدیریت بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی است، فریدون همتی نامی است كه مردم آذربایجان غربی آن را به واسطه حضورش در صداوسیما می شناسند.
دوران مدیریت او را از موفق ترین دوره های فعالیت رسانه ملی در استان آذربایجان غربی می دانند كه ساختمان فعلی گلشهر یكی از ثمرات این مدیریت است. همتی بعد از چندی از صداوسیما استعفا داد و برای رقابت انتخاباتی راهی دیارش «ایلام» شد.
وی نمایندگی مردم ایلام را در دوره هفتم مجلس به دست آورد درحالی كه ارتباطاتش با آذربایجان غربی و دوستان سیاسی اش را همچنان حفظ كرده بود،همتی در دوره هشتم و بعدازاینكه از راهیابی به مجلس بازماند به دعوت عبدالرضا رحمانی فضلی، معاون سیاسی سابق صداوسیما كه رئیس دیوان محاسبات شده بود، نزد وی رفت و مسئولیت معاونت این نهاد را عهده دار شد.
بعد از روی كار آمدن دولت تدبیر و امید و وزیر كشور شدن رحمانی فضلی، گمانه زنی های زیادی در خصوص فریدون همتی صورت گرفت به طوری كه برخی رسانه ها، حكم استانداری آذربایجان غربی برای همتی را قطعی می دانستند اما وی ابتدا سرپرست استانداری قم و سپس سكاندار استانداری قزوین شد و اكنون در سمت مشاور عالی وزیر كشور فعالیت می كند.
 

1396/06/23
02:13:06
5.0 / 5
5311
تگهای خبر: هرمزگان , صادرات
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش