یك مسئول:

پوشیدن لباس سنتی هرمزگان از امروز در مدارس و ادارات ممنوع نیست


پوشیدن لباس سنتی هرمزگان از امروز در مدارس و ادارات ممنوع نیست فاما كیش: مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان اظهار داشت: از امروز پوشیدن لباس سنتی هرمزگان در مدارس و ادارات ممنوع نیست و این اتفاق از نتایج تدابیر استاندار هرمزگان است.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، علیرضا درویش نژاد بامداد امروز در آیین هشتمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس، اضافه كرد: خلیج فارس به مركز اتحاد و تفاهم اقوام ایرانی تبدیل گشته است.
وی اظهار نمود: برپایه ارزیابی های صورت گرفته طی سال های اخیر خلیج فارس سهم مهمی در استقامت و اتحاد اقوام و گروهای مختلف ایرانی ها در سرتاسر جهان داشته و از این طریق خط مقدمی برای صیانت از این هویت در اقشار و صنوف مختلف شكل گرفته است.
درویش نژاد افزود: ارزیابی های انجام گرفته نشان داده است تعداد مقالات تخصصی در حوزه های مختلف خلیج فارس توسط پژوهشگران ایرانی و خارجی در صیانت از هویت خلیج فارس رشد بسیار چشمگیری داشته و كتاب های زیادی هم در همین خصوص چاپ و انتشار یافته است.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان تصریح كرد: در این راستا سهم هنرمندان با تولیدات فاخر در حوزه خلیج فارس بیش از دیگران است كه در جشنواره های مختلف موضوعی خلیج فارس به مخاطبان عرضه می گردد.
وی خاطرنشان كرد: در كرانه خلیج فارس از شرق تا غرب اقوام مختلفی با مذاهب مختلف از فارس، بلوچ، لر، عرب و... زیست می كنند كه هرساله برنامه های آیینی مختلفی را در صیانت از هویت خلیج فارس اجرا می كنند و در دفاع از این، هویت یك صدا و متحد هستند.
این مقام مسئول عنوان كرد: در حوزه فرهنگ و هنر بخصوص فیلم سازی و عكاسی نهله ای بزرگ از تولیدات مستند از موضوعات مختلف خلیج فارس به راه افتاده كه باعث معرفی زیبایی های خلیج فارس به جهانیان شده است.
درویش نژاد با اشاره به اینكه متولیان فرهنگی كشور و در رأس آن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقدند كه مبارزه فرهنگی بهترین روش در صیانت از هویت خلیج فارس است، اظهار نمود: فرهنگ به راحتی مرزهای قراردادی حكومت ها را در می نوردد و صدای حقانیت ایرانی ها را به گوش مردم جهان می رساند و با همین نگرش جشنواره بین المللی فرهنگی – هنری خلیج فارس با محوریت هرمزگان بعنوان اصلی ترین مدافع هویت خلیج فارس راه اندازی و هشت سال متوالی است، برگزار می گردد.
وی در انتها اظهار داشت: از امروز پوشیدن لباس سنتی هرمزگان در مدارس و ادارات ممنوع نیست و این اتفاق از نتایج تدابیر استاندار هرمزگان است.1397/02/12
14:39:09
5.0 / 5
4465
تگهای خبر: خلیج فارس , هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش