دبیر اجرایی خانه كارگر هرمزگان:

گوش شنوایی برای شنیدن صحبت های كارگران وجود ندارد


گوش شنوایی برای شنیدن صحبت های كارگران وجود ندارد فاما كیش: دبیر اجرایی خانه كارگر هرمزگان اظهار داشت: گوش شنوایی برای شنیدن صحبت های كارگران وجود ندارد و عده ای به نام نماینده كارگران جهت تعریف و تمجید از دیگران قد برافراشته اند و مشكلات كارگران را نادیده می گیرند.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، محمد دریانوس در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه روز جهانی كارگر روزی است كه به نام شریف ترین، زحمت كش ترین و هدفمندترین اقشار در جامعه نامگذاری شده است، اضافه كرد: كارگران در تمامی عرصه های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی با تمامی توان در جهت بهبود فضای كسب وكار و تولید و استقلال اقتصادی همراه با مسئولین نظام از شروع انقلاب، در هشت سال دفاع مقدس، در سازندگی و در موضع تحریم از جلودارترین اقشار جامعه وفاداری نسبت به انقلاب بوده و این مورد را بر همگان ثابت كرده اند. وی اظهار نمود: هرچند در تمامی موقعیت های اجتماعی این كارگران و قشر دستمزدبگیر هستند كه با تمام آلام های روزگار دست وپنجه نرم می كنند.
دریانوس با اشاره به اینكه موقعیت های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی برای كارگران جای ابهام دارد، خاطرنشان كرد: كارگران با تمام سختی ها جوی و فیزیكی در شرایط آب وهوای معادن، دریا و خطوط ریلی و حمل ونقل های هوایی، درمانی و بندری از هیچ كوششی در جهت رفاه و آسایش تمامی شهروندان دریغ نكرده اند.
دبیر اجرایی خانه كارگر هرمزگان ادامه داد: كارگران تمامی این سختی ها را با دستمزدی ناچیز كه یك ماه دستمزد آن ها برابر با دستمزد دقیقه ای دیگران است، تحمل می كنند.
وی با اشاره به اینكه چه ایرادی دارد كه عدالت اجتماعی شامل كارگران نمی گردد، افزود: چرا كارگران فقط تلاش و زحمت بكشند اما مسئولین به درد دل كارگران گوش ندهند و سكوت كنند.
دریانوس با اشاره به اینكه تقریباً نیمی از جمعیت هر شهر و استان را كارگران تشكیل می دهند، تصریح كرد: متأسفانه در شرایط كنونی كارگران باید تنها سكوت كرده و حق گفتمان نداشته باشند؛ جایگاه كارگران در برنامه ششم توسعه كجاست و چرا تنها باید در روزهای خاص به آن ها قشر شریف گفته شود و در سایر ایام سال فراموش شوند.
وی عنوان كرد: چرا گوش شنوایی برای شنیدن صحبت های كارگران وجود ندارد و عده ای به نام نماینده كارگران جهت تعریف و تمجید از دیگران قد برافراشته اند و مشكلات كارگران را نادیده می گیرند و این افراد به هیچ وجه نمایندگان كارگران نبوده و نیستند.
1397/02/19
13:21:49
5.0 / 5
4733
تگهای خبر: دریا , هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش