صید هامور ماهیان و حلوا سفید در آب های خلیج فارس ممنوع گردید


صید هامور ماهیان و حلوا سفید در آب های خلیج فارس ممنوع گردید فاما كیش: معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از ممنوعیت صید هامور ماهیان و حلوا سفید در آب های خلیج فارس اطلاع داد.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، مسعود بارانی با بیان این خبر اظهار داشت: صید هامور ماهیان و حلوا سفید در آب های استان از اول خرداد تا آخر اسفند به دلیل فصل تخم گذاری این ماهیان ممنوع می باشد.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با اشاره به اینكه ممنوعیت صید حلوا سیاه و شوریده هم تا آخر خرداد ادامه دارد، افزود: صید میش ماهی هم از ۱۵ مرداد تا آخر شهریور ممنوع می باشد.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با اشاره به اینكه برداشت میگو هم در تمام فصول به غیراز ماه های مهر و آبان در خلیج فارس ممنوع می باشد، افزود: با عنایت به آسیب های جبران ناپذیری كه تور های صید نامرئی به منابع آبزی و حتی محیط زیست دریایی آبزیان وارد می كنند، استفاده از این نوع تور ها برای لنج ها در تمام فصول و قایق ها به صورت زیرآبی برای تمامی فصول ممنوع می باشد و استفاده كنندگان جریمه می شوند.
وی با اشاره به اینكه ممنوعیت صید به روش سنتی مشتا هم از ابتدای خرداد رفع می شود، عنوان كرد: هرمزگان با تولید سالانه ۲۴۰ هزارتن آبزی رتبه نخست صید را در كشور دارد.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان عنوان كرد: در استان هرمزگان ۳۰۰ هزار صیاد با ۴ هزار و ۴۰۰ فروند شناور صیادی روزی خویش را از دریا به دست می آورند.
1397/02/30
15:11:23
5.0 / 5
5229
تگهای خبر: بنادر , دریا , شیلات , ماهی
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش