سرمایه گذاری در حمل و نقل منطقه آزاد كیش


سرمایه گذاری در حمل و نقل منطقه آزاد كیش به گزارش فاما كیش، به نقل از ایرنا مدیر عامل سازمان منطقه آزاد كیش اشاره به سرمایه گذاری در بخش حمل و نقل نموده و اظهار داشت: در این دولت به حمل و نقل هوایی كیش توجه ویژه ای گردیده است.


علی اصغر مونسان روز پنجشنبه در حاشیه بهره برداری از یك شناور مسافری در پایانه مسافری بندر كیش اظهار كرد: این شناور علاوه بر قابلیت استفاده در تورهای گردشگری دریایی می تواند مسافران را با ایمنی مناسب به بندر چارك جابه جا كند.
وی گنجایش این شناور را 315 مسافر اعلام كرد و افزود: شناور مریم یك از شناورهای خوبی است كه به ناوگان حمل و نقل دریایی كیش اضافه شده است.
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد كیش به ساخت پایانه فرودگاهی در این جزیره اشاره كرد و افزود: مشكلات موجود در بخش پیمانكاری، زمان بهره برداری از پایانه را كمی به عقب انداخت، البته قسمت های سخت كار انجام و بخش نازك كاری درونی باقیمانده است كه امیدواریم بتوانیم تا پایان سال آن را به بهره برداری برسانیم.
مونسان در مورد برنامه های نرم افزاری برای توسعه گردشگری گفت: در بخش ایرلاین ها و خط هوایی كیش ایر 50 درصد افزایش ظرفیت داشتیم و دو فروند ایرباس 321 خریداری و 2 فروند دیگر اجاره شده است و در حال خرید چند فروند دیگر هستیم تا آن را به 10 فروند برسانیم كه با خریداری این چند فروند از لحاظ تعداد هواپیما 100 درصد و از نظر تعداد صندلی 200 درصد افزایش ظرفیت خواهیم داشت .
وی تصریح كرد: شركت بندر و فرودگاه های كیش مصمم است تعداد شناورهای با سن كم ، جدید و باكیفیت را افزایش دهد و شناورهای قدیمی كه نیاز به بازسازی و نوسازی دارند باید خود را اصلاح كنند.
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد كیش در پاسخ به سئوالیدر مورد ایجاد كارگاه های ساخت شناور و كشتی ها داخلی در كیش گفت: در شرایط كنونی دو كارگاه تولید شناورهای بدنه آلومینیومی و اندازه كوچك فایبرگلاس در كیش فعالیت می كنند.
وی تاكید كرد: به واسطه موضوعات زیست محیطی اجازه ایجاد صنایع بزرگ كشتی سازی را در كیش نمی دهیم اما در مقیاس های متوسط دو كارگاه در حال فعالیت هستند.
شناورمریم یك با ظرفیت 315 مسافر در مسیر كیش به چارك و بالعكس مسافران را جابه جا خواهد كرد. 
1396/04/16
21:01:01
5.0 / 5
5261
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش