۲۲ دهنه چشمه هرمزگان تحت پوشش طرح آبخیزداری قرار می گیرند


۲۲ دهنه چشمه هرمزگان تحت پوشش طرح آبخیزداری قرار می گیرند فاما كیش: معاون آبخیزداری اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان اظهار داشت: ۲۲ دهنه چشمه دراستان زیر پوشش طرح آبخیزداری قرار می گیرند.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، ابوالقاسم حسین پور از اجرای طرح آبخیزداری در حوضه آبخیز بالادست ۲۲ دهنه چشمه استان اطلاع داد.
وی با اشاره به اینكه هدف از اجرای این برنامه تغذیه و تقویت آبدهی چشمه ها در سطح استان است، اظهار نمود: به علت خشكسالی و كمبود بارندگی، حفر چاه های غیرمجاز و برداشت بیش از ظرفیت از آبخوان های زیرزمینی، چشمه های آب استان در خیلی از مناطق با كاهش آبدهی مواجه اند كه نیازمند تقویت آبدهی و پایداری آن با استفاده از اجرای طرح های آبخیزداری است.
معاون آبخیزداری اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان تصریح كرد: تابحال طرح آبخیزداری در حوزه ۱۸۴ دهنه چشمه در سطح استان اجرا شده كه نقش موثری در جلوگیری از خشك شدن چشمه ها و بهبود آبدهی آن ها داشته است.
حسین پور با تاكید بر لزوم حفظ و تقویت آبدهی چشمه های استان با استفاده از انجام فعالیت های پایدارساز آبخیزداری و آبخوانداری ادامه داد: هرمزگان دارای ۶۳۹ دهنه چشمه آب با ظرفیت آبدهی سالانه ۱۳۳ میلیون مترمكعب است كه تامین كننده نیاز آبی بخش كشاورزی و شرب روستاهای استان است.
1397/03/07
13:52:25
5.0 / 5
4658
تگهای خبر: هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش