فرمانده مرزبانی هرمزگان:

شناورهای غیرمجاز خارجی در آب های هرمزگان


شناورهای غیرمجاز خارجی در آب های هرمزگان فاما كیش: فرمانده مرزبانی هرمزگان اظهار داشت در شش ماهه نخست امسال هیچ گونه مورد امنیتی را در مرزهای هرمزگان نداشته ایم و در جهت تأمین امنیت، مرزبانی استان تلاش شبانه روزی داشته و با عنایت به سختی كار این روند به خوبی انجام شده است.به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، علی میر شمسی در نشست خبری مرزبانی هرمزگان كه به مناسبت فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی در بندرعباس برگزار شد، بیان كرد: مرزبانی هرمزگان در طول 6 ماهه اول سال جاری 6 قبضه اسلحه جنگی، 476 هزار لیتر سوخت قاچاق، 23 میلیون نخ سیگار، 184 هزار پاكت تنباكو، 130 هزار بسته اجناس خوراكی، 1 میلیون قوطی انواع نوشیدنی ها، 700 هزار دستگاه لوازم خانگی، 137 هزار ثوب پوشاك، 684 هزار متر منسوجات را كشف كرده است.

وی ادامه داد: همینطور در این مدت 254 هزار قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی، 82 هزار كیلوگرم انواع محصولات كشاورزی قاچاق، 1 میلیون و 700 هزار كیلوگرم پودر نیروزا، 144 هزار عدد قرص نیروزا، 15 هزار و 139 كیلوگرم صید غیرمجاز، 11 هزار كیلوگرم انواع فرآورده های شیلاتی، 2 هزار مورد استفاده از تور صیادی غیرمجاز، 860 هزار كیلوگرم برنج، 144 هزار كیلوگرم برنج و سایر اجناس قاچاق 912 هزار عدد توسط مرزبانی هرمزگان كشف شده است.

میر شمسی خاطرنشان كرد: 4. 5 تن مواد مخدر، 4 هزار و 100 دستگاه ماهواره و متعلقات، 33 هزار حلقه انواع سی دی در این مدت در هرمزگان كشف شده است كه در این بین 743 شناور توقیف شده اند كه 433 فروند از آن ها فاقد هویت بوده اند.

فرمانده مرزبانی هرمزگان اضافه كرد: كل متهمین دستگیر شده در همه این موارد 1 هزار و 900 نفر و 68 باند قاچاق بوده اند و كل پرونده های تشكیل شده در مورد قاچاق در هرمزگان در این مدت 1 هزار و 119 فقره بوده است كه پرونده های تا 500 میلیون ریال 452 فقره بوده اند و 8 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته اند.

وی تصریح كرد: پرونده های تا 1 میلیارد ریال هم در این مدت 141 فقره بوده اند كه 28 درصد افزایش در این مقوله داشته ایم و در پرونده های بالای 1 میلیارد ریال 94 فقره افزایش داشته ایم كه 19 درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته ایم.

میر شمسی ابراز كرد: این موارد نشان داده است تمركز مبارزه مرزبانی استان هرمزگان با قاچاق كالا روی پرونده های سنگین است.

وی با اشاره به اینكه ارزش ریالی كل كشفیات در 6 ماهه نخست امسال 720 میلیارد بوده است، اظهار نمود: كل كالاهایی را كه مرزبانی كشف می كند قاچاق شناخته می شوند كه هیچ كدام آزاد نمی شوند و برای آن كیفرخواست صادر می گردد.

این مقام مسئول افزود: در شش ماهه نخست امسال هیچ گونه مورد امنیتی را در مرزهای هرمزگان نداشته ایم و در جهت تأمین امنیت، مرزبانی استان تلاش شبانه روزی داشته و با عنایت به سختی كار این روند به خوبی انجام شده است.

وی خاطرنشان كرد: ساماندهی 5 هزار و 500 شناور فاقد هویت انجام شده است و طرح دریا بست هم با همكاری شیلات هرمزگان با موفقیت طی روزهای گذشته انجام شد.

میر شمسی تصریح كرد: هیچ شناور غیرمجاز خارجی در آب های كشور وجود ندارد و در جمع آوری اتباع بیگانه در طول سال 835 نفر در نقاط مختلف استان دستگیر شده اند و تابحال قاچاق انسان را در سال جاری شاهد نبوده ایم.

وی اضافه كرد: در نقاطی از دریا هم ایست و بازرسی دریایی را تشكیل داده ایم كه 18 مورد درگیری با قاچاقچیان مسلح را داشته ایم و از دیگر اقدامات پیشگیری شده است كه در این درگیری ها 4 نفر از قاچاقچیان به هلاكت رسیده اند و پرسنل مرزبانی تابحال تلفات جانی نداشته اند.

فرمانده مرزبانی هرمزگان اظهار داشت: به غیر از گمركات شهید رجایی، شهید باهنر و بندرلنگه مرزبانی در دیگر گمركات استان حضور فعال دارد.

 

1396/07/15
18:26:46
5.0 / 5
5283
تگهای خبر: دریا , شناور , هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش