هرمزگان رتبه نخست پرداخت تسهیلات اشتغال زایی روستایی در كشور


هرمزگان رتبه نخست پرداخت تسهیلات اشتغال زایی روستایی در كشور فاما كیش: مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی هرمزگان اظهار داشت: این استان به لحاظ درصد پرداخت تسهیلات اشتغال زایی روستایی رتبه نخست كشوری را به خود مختص كرده است.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، محمدعلی سلیمی در این خصوص اضافه كرد: این استان به لحاظ درصد پرداخت تسهیلات اشتغال زایی روستایی به نسبت سهمیه اعتبارات ابلاغی، رتبه اول كشوری را به خود مختص كرده است.
وی خاطرنشان كرد: از اسفندماه سال قبل تاكنون، بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به طرح های اشتغال روستایی توسط بانك های عامل در بخش های مختلف كشاورزی، صنعتی، گردشگری پرداخت شده است.
مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی هرمزگان افزود: ۲۸۹ میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی برای طرح های اشتغال روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت با اولویت تعاونی ها به استان اختصاص داده شده است كه با پرداخت كامل این اعتبارات ۵ هزار و ۲۰۰ شغل در روستاها تولید می گردد.
سلیمی در مورد اعطای تسهیلات شش درصدی برای مناطق روستایی و عشایری خاطرنشان كرد: با اجرای طرح پشتیبانی از توسعه و تولید اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، این اعتبار از محل صندوق توسعه ملی در بخش های مختلف اقتصادی اعطا می گردد.
وی افزود: متقاضیان استفاده از تسهیلات طرح اشتغال فراگیر و روستایی برای بهره مندی از این تسهیلات باید در سامانه كارا به نشانی Kara.mcls.gov.ir ثبت نام كنند.
مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی هرمزگان ادامه داد: بعد از تائید طرح، كمیته های فنی ابعاد طرح را به لحاظ كیفی و كمی موردبررسی قرار می دهند و بعد از تائید نهایی، طرح برای تأمین اعتبار به بانك معرفی و بعد از بررسی در صورت داشتن توجیه فنی و اقتصادی، طرح در نوبت دریافت وام اشتغال قرار می گیرد.
وی با تاكید بر اینكه سهمیه اشتغال استان هرمزگان برای امسال ۳۰ هزار شغل اعلام شده است، خاطرنشان كرد: همینطور ۳۵۲ میلیارد تومان برای اشتغال فراگیر به منظور ایجاد، توسعه و سرمایه در گردش با اولویت رسته شغلی كه منجر به ایجاد اشتغال بیشتری شود، اختصاص داده شده كه از این میزان تسهیلات، تابحال حدود ۵۰ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.
سلیمی سهمیه ابلاغی مشاغل خانگی استان را برای امسال ۱۹۳ میلیارد ریال دانست و عنوان كرد: این تسهیلات توسط بانك های عامل پرداخت خواهد شد.
1397/04/11
22:34:18
5.0 / 5
4264
تگهای خبر: هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش