مدیرعامل شركت فولاد هرمزگان:

هدف نخست مان تأمین نیاز داخلی كشور است، با سود 25 میلیارد تومانی وارد سال جدید شدیم


هدف نخست مان تأمین نیاز داخلی كشور است، با سود 25 میلیارد تومانی وارد سال جدید شدیم فاما كیش: مدیرعامل شركت فولاد هرمزگان با اشاره به اینكه نخستین هدف ما تأمین نیاز داخلی كشور است، اظهار نمود: اگر شركت های داخلی نیازی داشته باشند ما در قالب بورس آن را عرضه می نماییم و زمانی كه دیگر نیاز داخلی وجود نداشته و بازار داخلی دیگر كشش نداشته باشد، سایر محصولات را صادر می نماییم.


فرزاد ارزانی در گفت وگو با ایسنا، در مورد مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شركت فولاد هرمزگان كه در تیرماه 97 برگزار شد، اظهار نمود: جلسه خوبی بود و عملكرد سال 96 شركت فولاد هرمزگان را عرضه كردیم كه باید از همكارانم برای تمام زحماتی كه در جهت رقم خوردن عملكرد خیلی خوب سال قبل كشیدند، تشكر كنم.
وی افزود: ما در سال 96 موفق شدیم 26 درصد تولید را رشد داده و سودآوری 440 میلیارد تومانی را برای شركت تولید نماییم و همینطور ضرر انباشته سالیان قبل را جبران كرده و با یك سود 25 میلیارد تومانی وارد سال جدید شویم.
مدیرعامل شركت فولاد هرمزگان با اشاره به اینكه این شركت در تولید 10 میلیون تن فولادی كه در چشم انداز تولید فولاد استان هرمزگان دیده شده پیشتاز است، اضافه كرد: در سال 92 در سفر رئیس جمهور به بندرعباس بحث 10 میلیون تن سرمایه گذاری فولاد در استان هرمزگان عنوان شد و شركت فولاد هرمزگان كه تحت مالكیت فولاد مباركه اصفهان است آمادگی دارد كه در این زمینه سرمایه گذاری كند و وزارتخانه و كشور هم با عنایت به اینكه در افق 1404 تولید 55 میلیون تن فولاد را پیش بینی كرده است، تولید 10 میلیون تن فولاد در استان هرمزگان را پیگیری می كند.
ارزانی ابراز كرد: امیدواریم استان هرمزگان استان برخورداری شود و با عنایت به اینكه با توسعه صنعت فولاد اشتغال زایی می گردد و صنایع بالادستی و پایین دستی از این طرح منتفع می شوند باید مطالبه گری استان در این خصوص بالا رود، البته استاندار هرمزگان در حال پیگیری است و در جلسات مربوطه حضور پیدا می كند.
وی با اشاره به اینكه با عنایت به اینكه مقرر است 55 میلیون تن فولاد تا سال 1404 تولید شود باید درجاهایی قرار بگیرد كه امكاناتش وجود دارد، خاطرنشان كرد: با عنایت به مشكلاتی كه خصوصاً درزمینهٔ آب در مناطق مركزی كشور وجود دارد طبیعتاً استان هرمزگان این مزیت را دارد كه در كنار خلیج فارس قرار داشته و مشكل آب را ندارد و یك امتیاز خوب دیگر هرمزگان امكان بهتر صادرات در آن است.
مدیرعامل شركت فولاد هرمزگان افزود: بخش زیادی از این 55 میلیون تن فولاد تولیدی (حدود 20 تا 30 میلیون تن) باید صادر شود و برای صادرات جایی بهتر از استان هرمزگان نخواهد بود.
ارزانی بیان اینكه هرساله تولید فولاد مشكلات خاص خودش را دارد، تصریح كرد: باوجود تحریم هایی كه اخیراً به وجود آمده همچنان برنامه ریزی ما برای سال 97 تولید یك میلیون و 500 هزار تن فولاد و افزایش تولید نسبت به سال قبل است.
وی با اشاره به اینكه خوشبختانه در سه ماهه اول سال جاری 11 درصد افزایش تولید تختال نسبت به سال 96 كه خود در تولید ركورد داشته، داشته ایم، عنوان كرد: برای مقابله با تحریم هر شركتی راهكارهای خودش را دارد و نمی توان اظهار داشت كه دقیقاً چه كار می خواهیم بكنیم اما ما هم ستاد بحران تشكیل داده ایم و كارهایی كه لازم بوده انجام دهیم را صورت داده ایم، تأمین مواد، قطعات و مسائل استراتژیك شركت را پیش بینی كرده و به دنبال این هستیم از روش های مناسب و در زمان مناسب این نیازها را تأمین نماییم تا در سال 97 دچار مشكل نشویم و اساساً در این راستا حمایت كشور، دولت و استان را خواهیم داشت.
مدیرعامل شركت فولاد هرمزگان با اشاره به اینكه نخستین هدف ما تأمین نیاز داخلی كشور است، اظهار نمود: اگر شركت های داخلی نیازی داشته باشند ما در قالب بورس آن را عرضه می نماییم و زمانی كه دیگر نیاز داخلی وجود نداشته و بازار داخلی دیگر كشش نداشته باشد، سایر محصولات را صادر می نماییم.
ارزانی با اشاره به اینكه فولاد هرمزگان شركتی صادرات محور بوده، در سال 96، 70 درصد صادرات و تنها 30 درصد فروش داخلی داشته است، بیان كرد: در شرایط فعلی برای اجرای فاز دوم فولاد هرمزگان پیام منفی از جانب سرمای گذار خارجی دریافت نكردیم و شركت های اروپایی تمایل كار كردن با ما را دارند و در ارتباطاتی كه با آن ها داریم، تابحال صحبت منفی نكرده اند و علاقه مند بوده اند.
وی با اشاره به اینكه ما در حال پیگیری هستیم و در مسائل داخلی باید آمادگی های لازم را تولید نماییم و بروكراسی های اداری داخلی باید به آخر برسد، اضافه كرد: قرارداد امضا شده است، برای تأمین مالی باید پروژه اجرایی شود و به جهت اینكه اجرایی شود باید مراحلی در داخل صورت بگیرد كه تابحال 90 درصد این مراحل پیشروی داشته است، سرمایه گذار خارجی هم كارهایی باید انجام دهد كه در حال پیگیری است.
مدیرعامل شركت فولاد هرمزگان با اشاره به اینكه پروژه فاز دوم فولاد هرمزگان از زمانی كه كلنگ بخورد تا زمانی كه به تولید برسد 42 ماه طول می كشد، خاطرنشان كرد: مسئولین استانی خیلی می توانند در پیشرفت پروژه ها و افزایش تولید به ما كمك كنند، ما در منطقه ویژه صنعتی قرار داریم و استان می تواند مسائلی چون تأمین آب، برق، گاز، ریل، راه آهن، جاده و... را مطالبه گری و زیرساخت ها را تولید كند.
1397/04/20
14:28:29
5.0 / 5
4940
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش