افزایش ۷ درصدی حمل ریلی در هرمزگان


افزایش ۷ درصدی حمل ریلی در هرمزگان فاما كیش: مدیركل راه آهن هرمزگان از تخلیه و بارگیری بیش از ۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تن كالا در راه آهن هرمزگان از ابتدای سال تابحال و افزایش 7 درصدی آن نسبت به مدت مشابه سال قبل اطلاع داد.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، محمد پورفخری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه از ابتدای سال تابحال بیش از ۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تن كالا در راه آهن هرمزگان تخلیه و بارگیری شد كه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ درصد افزایش دارد، اظهار نمود: از این شمار دو میلیون و 300 هزار تن در بندر شهید رجایی بندرعباس تخلیه و بارگیری شد.
وی با اشاره به اینكه در این مدت بیش از ۸۴ هزار واگن، كالا حمل كردند كه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد افزایش دارد، اضافه كرد: این میزان كالا در پالایشگاه، منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس (باركو)، بندر شهید رجایی و خطوط تخلیه دستی مانوری تخلیه شده است.
مدیركل راه آهن هرمزگان با اشاره به اینكه در این مدت همینطور ۴۰۰ هزار تن كالا به كشور های آسیای میانه ترانزیت شد كه ۹۶ درصد افزایش دارد، خاطرنشان كرد: در بخش كانتینری هم ۲۸ هزار teu تخلیه و بارگیری شد كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد افزایش دارد.
پورفخری افزود: روغن های خوراكی، چای، صابون، و ماشین آلان صنعتی ازجمله كالا هایی هستند كه به كشور های آسیای میانه ترانزیت شد.
وی با اشاره به اینكه ایمنی، صرفه جویی در مصرف سوخت، كاهش هزینه حمل ونقل از مهم ترین مزایای حمل ونقل ریلی است، عنوان كرد: تولید خطوط فرعی و احداث روسازی و زیرسازی خطوط ریلی، خرید واگن و واگن برگردان ازجمله تسهیلات به سرمایه گذاران در این بخش است.
مدیركل راه آهن هرمزگان تصریح كرد: 24 درصد از كالا های صادراتی و ترانزیتی در بندر شهید رجایی بندرعباس با ناوگان ریلی جابجا می گردد.

1397/04/26
14:29:39
5.0 / 5
5147
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش