آغاز فعالیت آزمایشی كشتی اقیانوس پیمای مسافربری سانی در بندرعباس


آغاز فعالیت آزمایشی كشتی اقیانوس پیمای مسافربری سانی در بندرعباس فاما كیش: فعالیت آزمایشی كشتی اقیانوس پیمای مسافربری ˮسانیˮ با حضور استاندار هرمزگان در بندر شهید باهنر بندرعباس شروع شد.به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، استاندار هرمزگان بعد از بازدید از بخش های مختلف كشتی اقیانوس پیمای مسافربری "سانی"، عنوان كرد: با عنایت به برنامه ریزی هایی كه برای توسعه گردشگری دریایی در هرمزگان صورت گرفته است، كشتی اقیانوس پیمای مسافربری "سانی" در سفری آزمایشی در بندر شهید باهنر بندرعباس پهلو گرفت تا فعالیت هایی داشته باشد.

فریدون همتی افزود: تلاش می نماییم با عرضه بهترین امكانات و خدمات و كاهش هزینه ها، این كشتی پایه اصلی فعالیت های خویش را بندر شهید باهنر بندرعباس قرار دهد و از این بندر سفرهای دریایی را به مقصد جزایر استان و همینطور كشورهای حاشیه خلیج فارس انجام دهد.

استاندار هرمزگان اضافه كرد: با عنایت به وجود جاذبه های منحصربه فرد گردشگری دریایی در هرمزگان از این كشتی كه دارای امكانات بسیار خوبی است، می توان در جهت توسعه سفرهای دریایی خانوادگی و دریاگردی در استان هرمزگان بهره برد.

همتی با اشاره به اینكه اقدامات خوبی برای توسعه امكانات در بندر شهید باهنر بندرعباس در حال انجام می باشد، خاطرنشان كرد: امیدواریم بتوانیم با انجام چنین پروژه هایی هرمزگان را به قطب گردشگری دریایی در كشور تبدیل نماییم.همچنین معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در این بازدید ضمن اشاره به اعطای تسهیلات و كاهش هزینه های بندری برای رونق بخشی به گردشگری دریایی اظهار داشت: كشتی سانی برای تولید ارتباط بین بنادر سرزمین اصلی مثل بندر شهید باهنر با جزایر كیش و قشم و همینطور بنادر كشورهای همسایه جنوبی فعال می گردد.

هادی حق شناس اظهار نمود: كشتی سانی كه شناوری مناسب برای تردد دریایی بین بنادر اصلی استان هرمزگان با جزایر است، 417 نفر ظرفیت دارد و می تواند 300 نفر مسافر بگیرد. همینطور این شناور قادر به حمل 300 دستگاه خودرو و 40 دستگاه كانتینر یخچالی چرخ دار است. در آینده هم این كشتی به بنادر استان بوشهر هم امكان تردد خواهد داشت

وی اضافه كرد: این كشتی كه از سال قبل در جزیره كیش مستقرشده بود، متناسب با انتظارات از ظرفیت آن استفاده نمی شد. در همین راستا، با مالكین این شناور مذاكراتی داشته ایم كه لینك و ارتباط بین بنادر سرزمین اصلی مثل بندر شهید باهنر با جزایر كیش و قشم و همینطور بنادر كشورهای همسایه جنوبی همچون امارات و عمان را تولید كند. این اقدام تأثیر مثبت بر رونق بخشی به گردشگری دریایی در منطقه خلیج فارس خواهد داشت.

حق شناس خاطرنشان كرد: البته باید توجه داشت كه كشتی های بزرگی همچون سانی هزینه های خاص خویش را دارند؛ بر همین اساس، سازمان بنادر در تلاش است تا با استفاده از ظرفیت ها و اختیارات خود هزینه های تردد دریایی و بندری این كشتی بی نظیر را به حداقل ممكن برساند.

عضو هیئت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی هدف از این اقدام را اشاعه فرهنگ دریایی عنوان نمود و اظهار داشت: از جانب دیگر در تلاش هستیم تا هم وطنان و گردشگرانی كه تمایل به سفرهای زمینی و هوایی دارند، سفرهای دریایی طولانی مدت را هم تجربه كنند. كشتی سانی امكانات مناسبی برای خدمات دهی به خانواده ها حتی كودكان دارد و به گونه ای طراحی و تولید شده كه امواج خلیج فارس سبب به هم ریخت آرامش مسافران دریایی نمی گردد.

وی اضافه كرد: امروز نخستین سفر غیررسمی كشتی سانی به بندر شهید باهنر با موفقیت انجام شد و تلاش خواهیم كرد تا در آینده افتتاحیه رسمی هم در این رابطه داشته باشیم.

حق شناس تصریح كرد: گردشگری دریایی در شمال كشور به شكل سفرهای دریای با قایق های موتوری است. در این منطقه گاهی ارتفاع موج به 10 متر می رسد و وجود سه جبهه آب و هوایی سبب تولید محدودیت هایی شده كه تابحال نتوانسته ایم از شناورهای مناسب در این رابطه استفاده نماییم.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: كشتی های موجود در مسیرهای مسافری در استان های جنوبی به صورت میانگین ظرفیت هایی 40 تا 50 نفره دارند كه برای سفرهای یك یا چندساعته و زیر 24 ساعت مناسب هستند درحالی كه كشتی سانی برای سفرهای طولانی مدت بیش از 24 ساعت تا یك هفته ای امكان فعالیت دارد.

وی در انتها اعطای تسهیلات كم بهره و تولید شرایطی برای كاهش هزینه های بندری را همچون طرح های حمایتی سازمان بنادر برای رونق بخشی به گردشگری دریایی است.به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، ﮐﺸﺘﯽ اقیانوس پیمای " ﺳﺎﻧﯽ " ﭘﺲ ﺍﺯ ﺣﺮﮐﺖ ﺍﺯ ﺟﺰﯾﺮه ﮐﯿﺶ، در اولین سفر دریایی غیررسمی خود به آب های بندرعباس، به صورت آزمایشی در بندر شهید باهنر ﭘﻬﻠﻮ ﮔﺮﻓﺖ.

ﺍﯾﻦ ﮐﺸﺘﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﺧﺪﻣﺎﺕ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻭ ﻓﺮﺍﻫﻢ ﮐﺮﺩﻥ ﺳﻔﺮ ﺩﺭﯾﺎﯾﯽ ﺍﯾﻤﻦ ﺑﺮﺍﯼ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﺍﻥ و مسافران ﻭﺍﺭﺩ آب های بندرعباس ﺷﺪه ﺍﺳﺖ.

ﮐﺸﺘﯽ "ﺳﺎﻧﯽ " علاوه بر حمل بیش از ۴۰۰ مسافر، می تواند ۱۵۰ ﺧﻮﺩﺭﻭﯼ ﺳﻮﺍﺭﯼ ﺑﻪ ﻫﻤﺮﺍﻩ ۳۰ ﮐﺎﻣﯿﻮﻥ ﻭ ﯾﺎ ۲۵۰ ﺧﻮﺩﺭﻭﯼ ﺳﻮﺍﺭﯼ ﺭﺍ ﺟﺎﺑﺠﺎ ﮐﻨﺪ. این كشتی ﺑﺮﺍﯼ ﺳﻔﺮﻫﺎﯼ كوتاه مدت ﭼﻬﺎﺭ ﺗﺎ ﻫﻔﺖ ﺭﻭﺯﻩ ﺩﺭﯾﺎﯾﯽ تولید شده ﺍﺳﺖ.

ﺳﻪ ﻫﺰﺍﺭ ﻭ ۵۰۰ ﻣﺘﺮﻣﺮﺑﻊ ﻓﻀﺎﯼ ﺭﺳﺘﻮﺭﺍﻧﯽ، كافی شاپ، ﺍﺳﺘﺨﺮ ﻭ ﺳﻮﻧﺎ، دو ﺳﺎﻟﻦ ﺳﯿﻨﻤﺎ، ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ، ﺍﺗﺎﻕ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ، ﺳﺎﻟﻦ ﺑﺮﮔﺰﺍﺭﯼ ﻫﻤﺎﯾﺶ ﻭ ﺍﺗﺎﻕ ﺑﺎﺯﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﻮﺩﮐﺎﻥ ﻭ ﺁﺷﭙﺰﺧﺎﻧﻪ ﺍﺯ جمله ﺍﻣﮑﺎﻧﺎﺕ ﺍﯾﻦ ﮐﺸﺘﯽ ﺍﺳﺖ.


1397/04/29
23:16:14
5.0 / 5
4793
تگهای خبر: آب , بنادر , بندرعباس , جزایر
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش