نماینده مردم بندرعباس در مجلس عنوان كرد:

مجلس به دنبال رفع موانع توسعه ترانزیت و ظرفیت های ترانشیبی كشور


مجلس به دنبال رفع موانع توسعه ترانزیت و ظرفیت های ترانشیبی كشور فاما كیش: نماینده مردم بندرعباس در مجلس اظهار داشت: به دنبال دلایل عدم استقبال و همینطور اعمال مشوق ها برای افزایش ترانزیت و ترانشیپ هستیم.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، حسین هاشمی تختی پیرامون موارد پیگیری شده اخیر در مجلس به مبحث جلوگیری از انحراف كمك اعتباری مختص شهرداری ها و دهیاری ها در برنامه ششم توسعه و بررسی راه های عدم استقبال از ظرفیت های ترانزیتی و ترانشیپی كشور بخصوص هرمزگان سخنانی را بیان كرد.
وی پیرامون پیگیری های مجلس برای جلوگیری از اعتبار كمكی شهرداری ها و دهیاری ها اظهار داشت: اعتباری در سال های قبل در اختیار سازمان همیاری شهرداری ها قرار می گرفت و در میان شهرداری های و دهیاری ها توزیع می شد این در شرایطی است كه این اعتبار امسال در باب مرجع توزیع كننده نگرانی های را به وجود آورده بود كه در این راستا مجلس به صورت جد پیگیر بازگشت این اعتبار در ید وزارت كشور است كه می تواند همانند سال های گذشته در میان شهرداری ها و دهیاری توزیع شود.
نماینده مردم شهرستان های بندرعباس، بندرخمیر، قشم، حاجی آباد و ابوموسی در مجلس بر تقویت هر چه بیشتر شهرداری ها و دهیاری ها تاكید كرد و اضافه كرد: در استان هم بعضی از شهرداری ها با ضعف شدید درآمدی و ساختاری روبرو هستند كه تابحال نشست هایی در این راستا با مقامات ارشد استان و شهرداران تشكیل داد و به دنبال تولید درآمدهای پایدار برای آن ها هستیم.
وی به مباحث بندری بخصوص ترانزیت و ترانشیپ اشاره و اضافه كرد: همینطور در مجلس در حال بررسی و رفع موانع موجود بر سر راه توسعه ترانزیت و ظرفیت های ترانشیبی كشور بخصوص هرمزگان هستیم.
هاشمی تختی با اشاره به اینكه كشوری همانند امارات سهمی چندین برابری از بازار ترانشیپ منطقه نسبت به ایران دارد، اضافه كرد: این در شرایطی است كه بنادر جنوبی ایران و سواحل فرادست در فلات ایران موقعیتی ویژه تر و به صرفه تر برای ترانزیت و ترانشیپ دارند.
این نماینده مجلس افزود: بنابراین است كه به دنبال بررسی و احصا نقصها و گره های احتمالی موجود بر سر راه توسعه ترانزیت و ترانشیپ هستیم.
هاشمی تختی با اشاره به اینكه بنادر استان قابلیت های ویژه ای دارند، اضافه كرد: با توسعه بنادر شرقی، غربی و مركزی استان می توانیم كمك فراوانی به تغییر و بهبود وجوه اقتصاد خانوارها و حتی اقتصاد ملی داشته باشیم.
1397/05/11
17:22:22
5.0 / 5
4871
تگهای خبر: بنادر , بندرعباس , ترانزیت
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش