جلوگیری از برداشت بیش از ۶ میلیون مترمكعب آب زیرزمینی در هرمزگان


جلوگیری از برداشت بیش از ۶ میلیون مترمكعب آب زیرزمینی در هرمزگان فاما كیش: مدیرعامل شركت آب منطقه ای هرمزگان اظهار داشت: از ابتدای سال تابحال از برداشت غیرمجاز ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار مترمكعب آب زیرزمینی جلوگیری شد.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، هوشنگ ملایی با بیان این خبر اضافه كرد: از ابتدای سال تابحال از برداشت غیرمجاز ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار مترمكعب آب زیرزمینی در استان جلوگیری شد.
وی با اشاره به اینكه در این مدت ۱۴۷ حلقه چاه غیرمجاز در هرمزگان مسدود شده است، تصریح كرد: این چاه های غیرمجاز در شهرستان های پارسیان، حاجی آباد، میناب، بستك و جاسك است.
مدیرعامل شركت آب منطقه ای هرمزگان افزود: این چاه ها در اجرای طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و جلوگیری از تشدید افت منابع آب زیرزمینی با همكاری مراجع قضایی و انتظامی مسدود شد.
ملایی افزود: شور شدن و تغییر كیفیت آب، فرونشست زمین و تحمیل خسارت های جبران ناپذیر به زیرساخت ها و در نهایت تخلیه مناطق روستایی و مهاجرت به سمت شهر ها از مهم ترین پیامد های برداشت های بی رویه از منابع زیرزمینی است.
مدیرعامل شركت آب منطقه ای هرمزگان اظهار نمود: شهروندان باید برای پیشگیری از هرگونه جیره بندی آب، در مصرف آب صرفه جویی كنند.
وی بیان كرد: بیش از ۱۸ سال خشك سالی و كم آبی در هرمزگان باعث خشك شدن ۳۶۵ حلقه چاه آب آشامیدنی، ۱۸ دهنه چشمه و قنات، ۱۰۰ حلقه چاه و كاهش آب ۱۳۵ حلقه چاه بین ۳۰ تا ۷۰ درصد شده است.
این مقام مسئول در انتها عنوان كرد: ۷۴ دشت موجود در هرمزگان با كمبود منابع ورودی مواجهند و ۳۸ دشت هم بعنوان دشت های ممنوعه عرضه شدند.
1397/05/25
20:45:00
5.0 / 5
4598
تگهای خبر: آب , هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش