۴۴ درصد حوادث دریایی هرمزگان مربوط به لنج هاست


۴۴ درصد حوادث دریایی هرمزگان مربوط به لنج هاست فاما كیش: معاون امور دریایی اداره كل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بیشترین سهم سوانح دریایی را مربوط به شناورهای سنتی و موتورلنج ها دانست و اظهار داشت: ۴۴ درصد حوادث دریایی پنج سال اخیر در استان به شناورهای لنج اختصاص داشته است.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، نشست كمیته سوانح دریایی استان هرمزگان با رویكرد كاهش سوانح دریایی با حضور معاون دریایی و روسای ادارات حفاظت و ایمنی، امور دریایی، ثبت شناوران، كارشناسان واحد دریایی اداره كل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، نمایندگان موسسات رده بندی ایرانی ها و آسیا و تعاونی لنج داران برای اولین بار در سالن كنفرانس بنادر و دریانوردی لنگه برگزار گردید.
در ابتدای این نشست، معاون دریایی و نایب رئیس كمیته كاهش سوانح دریایی اداره كل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ضمن اشاره به اهداف و استراتژی های سازمانی، ابراز امیدواری كرد، با برگزاری مستمر این جلسات و تلاش و مشاوره همه واحدها و ارگان های مسئول در امر دریانوردی، آمار سوانح دریایی استان و به تبع آن كشور كاهش پیدا كند.
اسماعیل مكی زاده تصریح كرد: با عرضه راهكارهای مفید در این جلسات، انجام هماهنگی های بیشتر و اتخاذ تصمیمات پیشگیرانه می توان از بروز سوانح در فصل های مختلف سال جلوگیری كرد.
وی بیشترین سهم سوانح دریایی در استان را مربوط به شناورهای سنتی و موتورلنج ها دانست و اظهار داشت: ۴۴ درصد حوادث دریایی پنج سال اخیر سهم لنج ها بوده و عامل بیشتر سوانح هم آبگرفتگی با ۳۴درصد و آتش سوزی با ۱۹ درصد بوده است.
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از اقدامات صورت گرفته برای كاهش سوانح در این بندر سخن گفت و تشكیل كمیته ایمنی و سوانح را در همین راستا دانست.
قاسم عسكری نسب اضافه كرد: كمیته ایمنی و سوانح با تشكیل جلسات مختلف كارشناسان بندری و دریایی با مالكان و فرماندهان شناورها و نظارت بر عملكرد آنها نسبت به رعایت دقیق موارد ایمنی، كوشیده تا با پایش پردامنه و مداوم بر حفاظت از جان و مال مردم كه شامل شناور ها و بار آنها می شود، بیش از پیش اهتمام ورزد.
وی هدف از برگزاری این نشست را برنامه ریزی و هماهنگی بمنظور كاهش وقوع سوانح دریایی و ارتقاء ایمنی دریانوردی شناورهای مسافری و لندینگ كرافت های متردد درحوزه خلیج فارس عنوان نمود.
به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، "حسام تقی آبادی" سرپرست اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی بندر شهید رجایی گزارشی تحلیلی از وضعیت سوانح دریایی پنج ساله اخیر استان با تمركز بر دلایل عمده بروز سانحه، مناطق پر خطر، ماه های پر سانحه سال و همینطور شناورهای پرحادثه، ارائه نمود. همینطور سایر اعضای حاضر در این نشست هم به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.
1397/05/28
23:46:47
5.0 / 5
5567
تگهای خبر: آب , بنادر , دریا , دریانوردی
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش