شنا از قشم تا بندرعباس


شنا از قشم تا بندرعباس به گزارش فاما كیش سایكل توریست هرمزگانی مسافت بیش از 30 كیلومتری از اسكله شهید ذاكری قشم تا ضلع غربی ساحل سورو بندرعباس را شنا نمود.


محمد امیری رودان در گفت وگو با ایسنا، اضافه كرد: با هدف معرفی جاذبه های گردشگری منطقه خلیج فارس با مركزیت و محوریت هرمزگان، معرفی سه رشته ورزشی جدید زیرشاخه توریسم ورزشی كه توسط خودم ابداع و اجراشده است و پاكیزه نگاه داشتن خلیج فارس و حفاظت از اكوسیستم آن مسافت دریایی قشم تا بندرعباس را طی كردم.
سایكل توریست هرمزگانی با اشاره به اینكه در این روزها به خوبی تمرین كرده و خویش را آماده این حركت فرهنگی ورزشی بودم، افزود: همینطور این حركت در آستانه روز دانش آموز انجام دادم تا با كمك وزارت آموزش وپرورش و ورزش و جوانان با انعكاس صحیح آن دغدغه خلیج فارس، ورزش و گردشگری را در میان دانش آموزان به وجود آورده و آن ها را در این مسیر آگاه بسازند.

امیری رودان بابیان اینكه تابحال در تمامی حركت هایی كه انجام داده ام موردحمایت مالی قرار نگرفته ام ضمن تقدیر از پشتیبانی حمیدرضا دستوری فرمانده شناور جستجو و نجات دریایی كه در این مسیر همراهم بود، عنوان كرد: در این برنامه، اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس، اداره كل ورزش و جوانان استان، اداره كل حفاظ از محیط زیست، اداره كل بنادر و دریانوردی استان و تشكل های زیست محیطی بخصوص نگهبانان جلگه میناب در این حركت فرهنگی ورزشی مرا موردحمایت خود قرار دادند.

وی در انتها اظهار داشت: تا پیش از ایام نوروز سه تا چهار حركت ورزشی بسیار خاص را كه تابحال در هیچ جای جهان انجام نشده، برگزار می كنم تا به خوبی خلیج فارس را به جهانیان معرفی كنیم و در اشاعه فرهنگ گردشگری استان هرمزگان گامی بلند برداشته باشم.

به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، این شناگر شنای خویش را از اسكله شهید ذاكری قشم آغاز كرد و بعد از پنج ساعت و چهل دقیقه به ساحل غربی سورو در بندرعباس رسید.

***

برای دیدن گزارش ویدئویی ایسنا كلیك كنید 

1396/08/13
19:18:37
5.0 / 5
5860
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش