رئیس شورای كیش:

پیشرفت در منطقه آزاد كیش


پیشرفت در منطقه آزاد كیش به گزارش فاما كیش رئیس شورای اسلامی كیش اظهار داشت: نگاه من این است كه باید با استان و مركز استان تعامل داشته باشیم و در زمینه های آموزش وپرورش، تأمین اجتماعی، شیلات و... تعاملات خوبی را با استان می توانیم داشته باشیم.عبدالنبی شرفی در گفت وگو با ایسنا، منطقه خلیج فارس، بیان كرد: شورا در جزیره كیش در گذشته محجوریت هایی را داشته است و به علت اینكه قانون مناطق آزاد زودتر از قوانین شوراها تدوین شده است تناقضاتی دراین بین وجود دارد و سبب شده قانون گذار در قانون منطقه آزاد، قوانین شوراها را لحاظ نكرده است كه این نقص در تعاملات بین منطقه آزاد و شورا تأثیر داشته است.

وی ادامه داد: در دوره پنجم شوراها با شناسایی این نقصها با تعامل با سازمان منطقه آزاد كیش به دنبال پیشرفت هستیم و امیدواریم بتوانیم به عنوان بازوی مشورتی سازمان منطقه آزاد كیش دغدغه های مردم و مطالبات مردم را بررسی و برطرف كنیم.

شرفی اضافه كرد: مدیرعامل جدید منطقه آزاد كیش نگاه ویژه ای به شورای اسلامی كیش دارد و بر توانایی های قانونی و مالی شورا تاكید كرده است و با تعاملاتی كه با دیگر مسئولین جزیره كیش داشته ایم و با عنایت به دغدغه های مردم و پتانسیل شوراها امیدواریم بتوانیم در جهت مرتفع ساختن مشكلات مردم پیش رویم.

وی تصریح كرد: طبق قانون تمام اختیاراتی كه به فرماندار واگذار می گردد در كیش به مدیرعامل منطقه آزاد تنفیذ شده است و با تعاملی كه ما با سازمان منطقه آزاد داریم و با همكاری شركت عمران، آب و خدمات این سازمان امیدواریم در جهت خدمات رسانی به مردم كمك به سزایی را انجام دهیم.

رئیس شورای اسلامی كیش خاطرنشان كرد: در تمامی كمیسیون های شورا هم ما تمامی نظرات كیشوندان و نخبگان را بررسی می كنیم و پس ازآن در صورت تصویب در قالب طرح و پیشنهاد به سازمان منطقه آزاد پیشنهاد می كنیم.

وی افزود: در ابتدا اولویت ما حضور در میان مردم و بررسی مشكلات و دغدغه های مردم است تا بتوانیم در جهت مرتفع ساختن مشكلات جزیره كیش پیش برویم.

شرفی با اشاره به اینكه كیش با عنایت به موقعیت و جمعیت كمی كه دارد در آن به مقوله های مختلفی می گردد پرداخت، اضافه كرد: آموزش وپرورش در كیش با مشكلات فراوانی روبه رو است و امیدواریم با همكاری سازمان منطقه آزاد كیش و وزارت آموزش وپرورش و مردم بتوانیم كیش را از این عقب افتادگی ها به جلو حركت دهیم.این مقام مسئولی ابراز كرد: گردشگری و جذب سرمایه گذار در این جزیره می تواند بهترین باشد و از كیشوندان می خواهیم نظرات خویش را جهت بهبود شرایط به شورای اسلامی كیش عرضه كنند و ما نظراتشان را به سازمان منطقه آزاد اعلام می داریم.

وی اظهار نمود: در سال های گذشته نگاه ها در كیش عوض شده است و در مناطق مختلف پتانسیل های مختلفی در جذب گردشگر وجود دارد و می توان با استفاده از این ظرفیت ها در جهت رونق گردشگری و اشتغال زایی بومیان و كیشوندان پرداخت كه اكنون نگاه به این مقولات وجود دارد.

شرفی خاطرنشان كرد: نگاه من این است كه باید با استان و مركز استان تعامل داشته باشیم و در زمینه های آموزش وپرورش، تأمین اجتماعی، شیلات و... تعاملات خوبی را با استان می توانیم داشته باشیم كه این تعاملات هم در حال برقراری است.

وی بیان كرد: ما به عنوان نهادی كه از دل مردم برآمده ایم وظیفه خود می دانیم كه این همبستگی را در استان هرمزگان بیش ازپیش ترویج دهیم.

رئیس شورای اسلامی كیش عنوان كرد: با عنایت به اینكه سازمان منطقه آزاد در گذشته زیر نظر دبیرخانه شورای مناطق آزاد و نهاد ریاست جمهوری بود، اساساً نمایندگان مجلس تعامل خیلی كمتری را با كیش و مسئولین این نقطه از استان هرمزگان داشتند اما با عنایت به اینكه در ماه های اخیر دبیرخانه مناطق آزاد زیر نظر وزارت اقتصاد و دارایی قرارگرفته است، به طبع نمایندگان مجلس هم می توانند تعاملات بیشتری با مناطق آزاد داشته باشند كه این مورد هم با تلاش های نماینده غرب هرمزگان در مجلس برای جزیره كیش مشخص است.

وی در انتها اظهار داشت: از مدیرعامل منطقه آزاد به علت تعاملی كه از ابتدای آغاز به كارشان در كیش با شورای اسلامی این جزیره داشتند و دارند تشكر می كنم و از همه كیشوندان تقاضا دارم حمایت خویش را از شورا جهت تثبیت شورا انجام دهند.

 

1396/08/14
21:55:39
5.0 / 5
4816
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش