برای استان هرمزگان صورت می گیرد؛

صدور مجوز خرید تضمینی سالانه ۱۵ میلیون مترمكعب آب از بخش خصوصی


صدور مجوز خرید تضمینی سالانه ۱۵ میلیون مترمكعب آب از بخش خصوصی فاما كیش: مدیرعامل آبفای هرمزگان از صدور مجوز خرید تضمینی سالانه ۱۵ میلیون مترمكعب آب از بخش خصوصی برای این استان اطلاع داد.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، امین قصمی با اشاره به صدور مجوز خرید تضمینی سالانه ۱۵ میلیون مترمكعب آب از بخش خصوصی اظهار داشت: با صدور این مجوز از جانب شركت مهندسی آب و فاضلاب كشور، حجم خرید تضمینی آب آبفای استان با استفاده از تولید تاسیسات نمك زدایی (آب شیرین كن ها) به ۶۶ میلیون مترمكعب در سال افزایش یافت.
وی ضمن قدردانی از پیگیری های مستمر استاندار و نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در این خصوص، اضافه كرد: این اقدام برپایه استراتژی شركت آب و فاضلاب استان و با هدف تامین نیاز آبی شهر بندرعباس با استفاده از بخش خصوصی و تولید تاسیسات نمك زدایی صورت گرفت.
قصمی كمك به احیای دشت های میناب و شمیل و نیان را از دیگر دلایل آبفای هرمزگان برای پیگیری صدور مجوز خرید تضمینی آب بیان كرد.
مدیرعامل آبفای استان در ادامه اظهار نمود: همینطور این اتفاق در جهت سیاست های تنوع بخشی به منابع آبی استان و استفاده حداكثری از پتانسیل بخش خصوصی انجام شده و بدون تردید كمك موثری در تولید منابع آبی پایدار استان بخصوص كلان شهر بندرعباس خواهد بود.
وی خاطرنشان كرد: با در مدار قرار گرفتن ظرفیت های نمك زدایی، بیش از ۵۰ درصد نیاز آبی جمعیت تحت پوشش آبفای استان و بالغ بر ۶۰درصد از نیاز ابی كلان شهر بندرعباس با استفاده از آب شیرین كن ها تامین خواهد شد.
وی ادامه داد: حجم خرید تضمینی آب با استفاده از آب شیرین كن بندرعباس و ۱۶ آب شیرین كن در حال بهره برداری ۵۱ میلیون مترمكعب است كه با اضافه شدن ۱۵ میلیون مترمكعب دیگر، این حجم به ۶۶ میلیون مترمكعب می رسد.
1397/06/17
16:02:21
5.0 / 5
4912
تگهای خبر: آب , بندرعباس , خرید , مجوز
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش