پیش بینی صادرات 120 میلیارد ریالی ماهی به كشور عمان


پیش بینی صادرات 120 میلیارد ریالی ماهی به كشور عمان فاما كیش: مدیر كشاورزی و شیلات سازمان منطقه آزاد قشم از ذخیره سازی 470 هزار قطعه بچه ماهی در 12 قفس دریایی در آب های جزیره قشم اطلاع داد.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، به نقل از اداره كشاورزی و شیلات سازمان منطقه آزاد قشم، حامد عبدالهی اعلام نمود: شركت طلایه داران امین قشم از ابتدای مردادماه امسال با ذخیره سازی 470 هزار لارو ماهی (هر قفس حدود 39 هزار قطعه) به ارزش بیش از 14 میلیارد ریال، دومین مرحله فعالیت پرورش ماهی در قفس را در قشم آغاز كرد.
وی با بیان اینكه زمان برداشت ماهی های "سی باس" ذخیره شده در این 12 قفس از اسفند امسال تا خردادماه سال 98 است، اضافه كرد: این بچه ماهی های غیربومی از استان بوشهر خریداری شده و پیش بینی می گردد بعد از برداشت همانند مرحله اول به كشور عمان صادر شود.
به قول مدیر كشاورزی و شیلات سازمان منطقه آزاد قشم، وزن هر بچه ماهی ذخیره شده به صورت تقریبی حدود 25 گرم است كه در اسفندماه هرماهی با وزن تقریبی حدود 600 گرم و در خردادماه سال بعد با وزن تقریبی یك كیلوگرم برای عرضه در بازار هدف برداشت می شوند.
وی با اشاره به اینكه پیش بینی می گردد میزان برداشت ماهی از این 12 قفس به 300 تا 350 تُن برسد، اظهار نمود: ارزش صادرات این مرحله از پرورش ماهی در قفس به 120 میلیارد ریال برسد.
عبدالهی با بیان اینكه شركت طلایه داران امین قشم فعالیت خویش را با 120 میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغال 15 نفر در این منطقه آزاد آغاز كرد، اضافه كرد: این شركت امسال با افزایش نیروهای خود به 20 نفر موفق به ذخیره سازی 470 هزار لارو ماهی شده است.
وی افزود: اولین مرحله فعالیت این شركت با ذخیره سازی حدود 300 هزار لارو ماهی در ۶ قفس آغاز شد كه بعد از یك دوره زمانی حدود 10 ماهه موفق به تولید94 تُن ماهی به ارزش 24 میلیارد ریال به كشور عمان شد.
به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، سهم تولید ماهی در قفس كشور برپایه برنامه ششم توسعه 200 هزار تُن پیش بینی شده است كه جزیره قشم در جنوب ایران با اختصاص سهم 84 هزار تُنی، پیشتاز صنعت پرورش ماهی در قفس كشور است.
1397/06/21
14:09:47
5.0 / 5
4999
تگهای خبر: آب , بوشهر , پرورش , جزیره قشم
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش