جعلی بودن تور مسافرتی و سردرگمی مسافران در فرودگاه


جعلی بودن تور مسافرتی و سردرگمی مسافران در فرودگاه فاما كیش: بعد از تماس جمعی از مخاطبان ایسنا در خصوص اینكه بعد از خرید اینترنتی تور مسافرتی از یك آژانس مسافرتی، زمان پرواز متوجه جعلی بودن بلیت ها و تور خریداری شده خود شدند، به پیگیری این مورد پرداختیم.


یكی از مسافران كه از این آژانس مسافرتی تور سفر به كشور تركیه را خریداری نموده بود، در گفت وگو با ایسنا، بیان كرد: از وب سایت تخفیفان كه سال ها در زمینه معرفی تورهای گردشگری فعالیت می كند و معتبر است با تور مورد نظر خود آشنا شدیم و به علت اینكه نسبت به نرخ های امروزی به صرفه تر بود آنرا انتخاب كردیم.

وی افزود: به علت اینكه نرخ تور برایم بسیار عجیب بود با آژانس مسافرتی مذكور تماس حاصل كردم و اطلاعاتی را كه آن آژانس مسافرتی ابراز می كرد هر دفعه به شكل متفاوتی بود.

این مسافر خسارت دیده اظهار داشت: با عنایت به این شك خود با سایت تخفیفان كه آگهی در آن درج شده بود، تماس حاصل كردم و طی آن تماس به من اطمینان دادند كه تمامی آگهی هایی كه در سایتشان درج می گردد با عرضه مجوزهای قانونی صورت می گیرد و معتبر هستند و با تاكید آن ها بر اعتبار این آژانس مسافرتی مبادرت به خرید تور مورد نظر كردم.

وی خاطرنشان كرد: زمانی كه مدارك خویش را به آژانس مسافرتی مذكور ارسال كردم و قراردادها را برای ما ارسال كردند به قالب سر برگ ها كه فاقد لوگو بود، معترض شدم كه از جانب آژانس گفتند قالب سربرگ هایمان به همین صورت است و پس از نوشتن قرارداد مهر می شوند.

این مسافر اظهار نمود: مجدداً به علت شرایط پیش آمده و شك به قیمت ها با سایت تخفیفان تماس حاصل كردم و به من اطمینان خاطر دادند كه آژانس های مسافرتی كه در این سایت آگهی ثبت می كنند مجوزهای لازم را به آن ها عرضه می كنند.

وی تصریح كرد: بعد از اطمینان خاطر و ارسال فرم ها مورد نظر در زمان پیگیری آژانس مسافرتی مذكور اعلام نمود كه پرواز قشم ایر جای خالی نداشته و پرواز از سمت شركت تركیش ایر انجام می گردد و هیچ هزینه اضافی در این قبال هم دریافت نمی گردد و هزینه های اضافی را خود آژانس پرداخت می كند.

این مسافر خسارت دیده افزود: زمانی كه بلیت های به دستمان رسید، مشاهده كردیم بلیت ها پرواز قشم ایر هستند و زمانی كه پیگیر شدیم گفتند از شركت قشم ایر تقاضای سهمیه كرده ایم و آن ها با این تقاضا موافقت كرده اند.

وی افزود مقصد ما شهر استانبول بود اما زمانی كه به فرودگاه رجوع كردیم گفتند بلیت های شركت "یزدان گشت" تقلبی بوده و معتبر نیستند و روزهای قبل هم چنین مشكلی را داشته اند.

این مسافر اظهار داشت: هم اكنون هم با عنایت به استعلاماتی كه از سایت تخفیفان گرفته بودیم به آن ها رجوع كردیم كه مسئولین آن سایت ابراز می كنند ما تنها واسطه معرفی هستیم و مسئولیت دیگری نداریم.در این خصوص رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان هرمزگان در گفت وگو با ایسنا، اظهار داشت: خریداران تورهای مسافرتی مختلف از سایت های اینترنتی باید به نماد اعتماد الكترونیكی سایت مورد نظر توجه داشته باشند و اگر این نماد را نداشته باشد یا تاریخ آن منقضی شده باشد ما به خریداران منع از خرید تور مورد نظر را پیشنهاد می نماییم.

شهرام داوری خاطرنشان كرد: افرادی كه از سایت های غیرمجاز تورهای مسافرتی را خریداری نموده اند و خسارت دیده اند، می توانند شكایت خود به همراه مدارك و شواهد را به پلیس فتا و یا سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ارجاع دهند.

وی اضافه كرد: این افراد همینطور با استفاده از سازمان تعزیرات حكومتی هم می توانند شكایت خویش را تنظیم كنند و ارجاع دهند و این سازمان هم به سرعت این مورد را پیگیری می كند.

داوری اضافه كرد: متأسفانه افراد به علت قیمت پایین چنین تورهایی فریب می خورند و به عدم اعتبار این برگزاركنندگان توجهی ندارند.

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی هرمزگان افزود: سایت هایی كه تبلیغات تورهای مختلف را انجام می دهند باید نظارت بر آگهی های خویش را داشته باشند و خدمات عرضه شده از جانب آگهی دهنده را باید بررسی كنند و این مورد در حیطه كاری و توان ما نیست كه بر تمام آگهی های اینترنتی تورها نظارت نماییم و تنها اگر استعلامی صورت بگیرد، می توانیم آنرا بررسی نماییم.

وی خاطرنشان كرد: هم اكنون تورهای مسافرتی بسیار زیاد شده اند و حتی اشخاص هم تور برگزار می كنند كه از نظارت یك مجموعه خارج است و شهروندان باید بسیار آگاهانه مبادرت به خرید كنند.

داوری با اشاره به اینكه سفرهای خارجی در ماه مهر با شروع سال تحصیلی كمتر می گردد و این ركود را هر ساله در این فصل شاهد می باشیم، افزود: استقبال ما بیشتر ورود مسافر به كشور است و با عنایت به آب وهوای خوب هرمزگان در این فصل پیش بینی ما ورود مسافران كشورهای حاشیه خلیج فارس و اروپا برای بازدید از استان به خصوص جزایر قشم و هرمز در این فصل بیشتر است.

وی در انتها اظهار داشت: با عنایت به كاهش ارزش ریال سفرهای مختلف كاهش یافته اند ولی ما امیدواریم قیمت ارز به ثبات برسد و تجار ایرانی كه برای خرید به كشورهای دیگر می روند هم بتوانند در شرایط بهتر به تجارت بپردازند.

تهیه و تنظیم از محمد ذاكری نژاد، خبرنگار ایسنا، مطنقه خلیج فارس


1397/07/18
13:10:28
5.0 / 5
4642
تگهای خبر: آب , جزایر , خدمات , خرید
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش