هرمزگان، تابستان را با كمترین میزان تنش آبی پشت سر گذاشت


هرمزگان، تابستان را با كمترین میزان تنش آبی پشت سر گذاشت فاما كیش: ​با توجه به كمبود میزان بارش و مشكلاتی كه در تامین آب از منابع زیر زمینی وجود داشت هرمزگان تابستان را با كمترین میزان تنش آبی پشت سر گذاشت.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، هوشنگ ملایی در جمع خبرنگاران بیان كرد: همواره سعی شده تا بهترین خدمات به مشتركان عرضه شود اما كمبود بارش و خشكسالی های پیاپی در كشور و استان در كنار برداشت های بی رویه ای كه از منابع آب انجام می شود، تأمین آب شرب را با چالش های جدی مواجه تولید كرده است.

وی اضافه كرد: در همین راستا به صورت مستمر برنامه ریزی و اجرای پروژهای اضطراری تأمین آب در محورهای مدیریت تقاضا و مصرف آب، افزایش ظرفیت تأمین و انتقال آب، بهبود كیفیت آب شرب و فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب انجام شد.

مدیر عامل شركت آب منطقه ای هرمزگان تصریح كرد: موارد و مشكلاتی در تامین آب استان در تابستان به وجود آمد كه خوشبختانه با مدیریت مسئولان آبی استان و همراهی مردم در مدت زمان كوتاهی رفع شد.

این مقام مسئول با اشاره به این كه كاهش ظرفیت سدهای استان نشان دهنده این است كه مردم باید با حساسیت و توجه بیشتری به مصرف بهینه فكر كنند، خاطرنشان كرد: شهروندان می توانند با كاهش ۱۰ درصدی مصارف غیر ضروری خود مانند شست و شوی حیاط، شست و شوی ماشین و با رفع عیوب فنی، در مصرف آب صرفه جویی كنند.

مدیر عامل شركت آب منطقه ای هرمزگان اظهار نمود: از عمده ترین روش ها برای مقابله با معضل كم آبی می توان به كاربرد مدیریت درتقاضا و مصرف، مهار آب، تحقیق و مطالعات آبی، كنترل كیفیت آب، اقتصاد و منابع مالی آب، فن آوری و استفاده از آخرین دستاورد های سخت افزاری اشاره نمود.

ملایی افزود: هم چنین مدیریت آمار و اطلاعات، مشاركت و سرمایه گذاری بخش خصوصی، ارتباطات و آموزش همگانی، مشاركت و جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی، مدیریت محیط زیست و تصفیه را از عمده ترین روش های مدیریت كاربردی غلبه بر مشكلات و بحران های ناشی از كم آبی در تابستان برشمرد.

وی در انتها با تاكید بر مدیریت و اصلاح الگوی مصرف آب در استان بیان كرد: همه مردم باید در اصلاح الگوی مصرف آب و مدیریت آن كوشا باشند چونكه ادامه روند مصرف بی رویه و كمبود آب، جیره بندی آب در آینده ای نزدیك است اما در عین حال هر فرد باید خود یك پاسبان آب باشد.


1397/07/20
23:29:55
5.0 / 5
4726
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش