نماینده هرمزگان در مجلس:

نیازمند بازتعریف و تجدیدنظر در روش های مقابله با مواد مخدر هستیم


نیازمند بازتعریف و تجدیدنظر در روش های مقابله با مواد مخدر هستیم فاما كیش: نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه پس از چندین دهه مقابله با مواد مخدر باید از خود بپرسیم كه تا چه اندازه در راه ریشه كنی این پدیده شوم موفق بوده ایم، اظهار داشت: نیازمند بازتعریف و تجدیدنظر اساسی در روش های مقابله ای با مواد مخدر هستیم.به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، حسین هاشمی تختی در نشست هم اندیشی فرمانداران، روسای دادگستری، دادستان ها، فرماندهان انتظامی و مرزبانی سراسر استان هرمزگان كه با حضور معاون دادستان كل كشور و معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، با اشاره به اینكه هماهنگی و سازوكار مناسبی برای مقابله با مواد مخدر و سایر حوزه های قاچاق در استان شكل گرفته است، اظهار نمود: در این گونه نشست ها باید به صورت همه جانبه و طی فرآیندی مبتنی بر گزارش های تحلیلی امور مورد بررسی قرار گیرد و بعنوان نمونه مشخص نماییم كه مثلاً وضعیت، حجم، اثرات و میزان شیوع مواد مخدر در استان و كشور به چه صورت است.

وی با اشاره به اینكه نگاه صرف به مبحث مقابله در مبحث مواد مخدر برای ریشه كنی این پدیده كافی نیست، اضافه كرد: عنصر مقابله، تنها بخشی از مبحثی كلی تر به نام ریشه كنی مواد مخدر است.

عضو كمیسیون عمران مجلس با اشاره به تجربیات و عملكرد خود طی دوره های مدیریتی استان پیرامون مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان كرد: نیازمند بازتعریف و تجدیدنظر در برخورد با مواد مخدر هستیم، باید از خود بپرسیم كه طی این دهه ها در این راه چقدر موفق بوده ایم؟

هاشمی تختی با اشاره به رایزنی های صورت گرفته در حوزه مرزی و فرامرزی در راه مبارزه با مواد مخدر افزود: علی رغم تمامی فعالیت ها و برنامه ها باز شاهد ورود مواد و بروز تبعات نامطلوب آن در جامعه هستیم.

نماینده شهرستان های بندرعباس، بندر خمیر، قشم، حاجی آباد و ابوموسی اضافه كرد: برای بازبینی عمومی و جامع در راه مقابله با مواد مخدر، باید به سمت راهكارهای جدید قانونی و لوایح كارآمد پیش برویم كه مجلس در این راه می تواند نهایت همكاری را داشته باشد.

وی با اشاره به حجم بالای كشفیات و انهدام باندهای مواد مخدر در استان، تصریح كرد: باید روش های مقابله ای و برخوردی در حوزه مواد مخدر را به سمت وسوی كارآمدتر پیش ببریم تا شاهد ریشه كنی این پدیده باشیم.

هاشمی تختی در انتهای سخنان خود ضمن قدردانی از تلاش های دست اندركاران حوزه مقابله با مواد مخدر در استان، فعالیت در این راه را بسیار پرخطر و پر چالش توصیف و افزود: تلاش این افراد اجری معنوی و اخروی دارد كه ثمرات آن متوجه آینده جامعه است.


1397/07/27
19:26:14
5.0 / 5
4666
تگهای خبر: آب , بندرعباس , قشم , مرز
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش