رئیس كل دادگستری استان هرمزگان:

وكلا باید شئونات حرفه ای را رعایت نمایند


وكلا باید شئونات حرفه ای را رعایت نمایند فاما كیش: رئیس كل دادگستری استان هرمزگان بر ضرورت رعایت شئونات حرفه ای از جانب وكلا بخصوص به هنگام رجوع به محاكم قضایی تاكید كرد.به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین اكبری در نشست هم اندیشی با رئیس و اعضای هیأت مدیره كانون وكلای دادگستری مركز ضمن تاكید بر اهمیت تشكیل و راه اندازی كانون وكلای استان هرمزگان تصریح كرد: تعداد وكلای شاغل در حوزه های ‏قضایی استان با جمعیتی بالغ بر یك هزار نفر با عدم تشكیل كانون وكلا در استان همخوانی ندارد.

رئیس كل دادگستری استان هرمزگان ضمن تاكید بر ضرورت رفع خلأهای موجود در روند تشكیل كانون وكلای هرمزگان، از آمادگی دستگاه قضایی استان به منظور عرضه هرگونه مساعدت قانونی در این زمینه اطلاع داد.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان با اشاره به اعمال نظارت های مختلف و مستمر بر عملكرد كاركنان، وكلا و كارشناسان، خواهان نظارت كانون وكلا بر رعایت شئونات حرفه ای از جانب وكلا بخصوص به هنگام رجوع به محاكم قضایی شد و اضافه كرد: همان گونه كه قضات باید شأن و جایگاه قضاوت را همواره مدنظر قرار دهند، وكلا هم باید شئونات حرفه ای و اسلامی را به هنگام حضور در محاكم رعایت نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین اكبری با بیان این مطلب كه همواره تكریم ارباب رجوع بعنوان اولویتی راهبردی مورد توجه دستگاه قضایی بوده است خاطرنشان كرد: وكلای دادگستری هم همچون دیگر مراجعین دستگاه قضایی مورد احترام می باشند.

رئیس كل دادگستری استان هرمزگان همینطور اظهار نمود: با ارتقاء سطح دانش وكلای دادگستری بر پایه آموزش و كسب مهارت های علمی، بدون شك روند خدمت رسانی به مردم به شكلی مطلوب تر صورت خواهد گرفت.

در ادامه این نشست، رئیس كانون وكلای دادگستری مركز هم ضمن ابراز خرسندی از دیدار با رئیس كل دادگستری و دیگر مسئولین قضایی استان هرمزگان تصریح كرد: كانون وكلا به دنبال تعامل هر چه بیشتر با دستگاه قضایی است.

عیسی امینی با بیان ذهنیت مثبت جامعه وكالت از همكاری های موجود میان دادگستری استان هرمزگان با كانون وكلای مركز از این تعامل سازنده تقدیر و تشكر نمود.

امینی با اشاره به اینكه كانون وكلای دادگستری مركز؛ چهار استان تهران، هرمزگان، سمنان و سیستان بلوچستان را در برمی گیرد، اظهار نمود: بیشتر از ۲۰ هزار نفر از وكلای دادگستری از مجموع ۴۰ هزار نفر در این چهار استان مشغول به فعالیت هستند.

رئیس كانون وكلای دادگستری مركز همینطور در مورد برخورد با مؤسسات حقوقی غیرمجاز از مواضع قاطع دستگاه قضایی تشكر و تصریح كرد: این مؤسسات غیرمجاز مفسده هایی بوجود آورده اند و این صدمه ها صرفاً برای جامعه وكالت نیست و عواقب سوئی را در سطح جامعه به همراه خواهد داشت.


1397/08/11
00:09:04
5.0 / 5
4183
تگهای خبر: هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش