معاون سازمان حفاظت محیط زیست:

جزایر شناسامه دارمی شوند


جزایر شناسامه دارمی شوند فاما كیش: معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: جزیره هرمز یكی از مناطق بسیار جذاب برای گردشگری چه توریسم معمولی، چه اكوتوریسم و چه توریسم خارجی است.


پروین فرشچی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: جایكا فعالیت، طرح ها و پروژه های زیاد و متعددی در كشور دارد، اما ما طرح خاصی كه به تهیه طرح جامع حفاظت از محیط زیست استان هرمزگان مربوط می گردد را از حدود دو سال پیش شروع كردیم.
وی افزود: اول آماده سازی و نوشتن طرح ها را شروع كرده آنرا به امضای دو نهاد سازمان حفاظت محیط زیست و جایكا رساندیم و بعد از آن كار را شروع كرده ایم.
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه نكته خوب طرح جایكا این است كه ذی نفعان زیادی در این پروژه وجود دارند، اضافه كرد: پروژه كارگروه های متعددی دارد، در پنج كارگروهی كه داریم متخصصین ایرانی ما خیلی خوب شركت می كنند و هماهنگ هستند و به بخش های مختلفی چون قوانین، مقررات، اكولوژیكی، آلودگی، پهنه بندی فضایی و مدیریت اجتماعی و اقتصادی و مطالعاتی كه باید صورت گیرد پرداخته می گردد.
فرشچی با اشاره به اینكه همه كارگروه ها اطلاعات و داده های خویش را با هم دیگر تبادل می كنند و بعد به یك طرح جامع حفاظت از محیط زیست استان هرمزگان خواهیم رسید، خاطرنشان كرد: در برنامه ششم توسعه از منطقه مكران بعنوان یك منطقه مستعد برای توسعه یاد شده و برنامه ریزی ها بر اساس این است كه حتماً این منطقه توسعه پیدا كند.
وی با اشاره به اینكه در مطالعات قبلی پهنه بندی فضایی سواحل مكران را انجام داده ایم، عنوان كرد: اكنون هم با انجام این طرح می توانیم آمادگی كامل برای كمك به توسعه در یك فضای دوست دار و همراه محیط زیست را داشته باشیم.
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست در مورد طرح های توسعه جزیره هرمز تصریح كرد: جزیره هرمز یكی از مناطق بسیار جذاب برای گردشگری چه توریسم معمولی، چه اكوتوریسم و چه توریسم خارجی است؛ مسئله اصلی این است كه ما ارزش محیط زیست جزیره هرمز را بدانیم و مسئله دوم این است كه با ارزش گذاری اقتصادی زیست محیطی آنجا بتوانیم برنامه های مدون برای گردشگری داشته باشیم.
فرشچی با اشاره به اینكه باید همكاری نزدیك با میراث فرهنگی درزمینهٔ توسعه گردشگری در جزیره هرمز وجود داشته باشد، بیان كرد: از سوی دیگر ما در معاونت محیط زیست دریایی شناسنامه جزایر را در دست تهیه داریم كه می تواند به شناخت جاذبه های گردشگری و اهمیت محیط زیست در این جزیره كمك نماید.
وی با اشاره به اینكه گردشگری ساحلی و دریایی به خصوص اكوتوریسم دریایی خود یك بازوی حفاظتی برای محیط زیست است چراكه تكیه آن روی گونه ها، زیبایی، طبیعت ساحل و دریا است، اضافه كرد: ما از خیلی از برنامه هایی كه مربوط به گردشگری دریایی است، استقبال می نماییم و امیدواریم بتوانیم با به دست آوردن اطلاعات برای تهیه شناسنامه های زیستی 55 جزیره كشور كه تنها 12 مورد آن مسكونی است، اقدامات خوبی در این زمینه انجام دهیم.
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه خیلی چیزها هست كه باید در مورد جزایر خود بدانیم و به دست آوریم، افزود: متأسفانه ما خیلی از جزایر كشور را نمی شناسیم، خیلی از آن ها می توانند تبدیل به پارك های فناوری شوند و امكان دارد برخی بتوانند قابل سكنی باشند؛ اطلاعات كاملی از جزایر كشور در دست نیست و تا این جزایر را كامل نشناسیم، متوجه استفاده و بهره برداری بهتر از این جزایر نمی شویم.
1397/08/17
22:33:18
5.0 / 5
4932
تگهای خبر: جزایر , جزیره هرمز , دریا , ساحل
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش