افزایش صادرات غیرنفتی از بندر كیش


افزایش صادرات غیرنفتی از بندر كیش به گزارش فاما كیش، به نقل از مهر مدیر اداره بندر و دریانوردی كیش خبر از افزایش ۳۴ درصدی صادرات كالاهای غیرنفتی در تنها بندرگاه جزیره مرجانی خلیج فارس داد.


به نقل از بنادر و دریانوردی هرمزگان، احمد شهریاری با اشاره به تخلیه و بارگیری ۴۵۰ هزار و ۴۸۴ تن انواع كالای نفتی و غیر نفتی در بندر كیش از آغاز سال جاری تا پایان خردادماه ۹۶ اظهار داشت: از این میزان، ۳۷۷هزار و ۲۱۱ تن به كالای غیر نفتی و ۷۳هزار و ۲۷۳ تن كالای نفتی اختصاص دارد.
 
وی از افزایش ۳۴ درصدی صادرات غیر نفتی در این بندر سخن به میان آورد و افزود: طی سه ماه گذشته، بالغ بر یكهزار و ۱۲۷ تن از اینگونه كالاها به خارج از كشور صادر شد.
 
شهریاری همچنین واردات كالاهای غیرنفتی را بالغ بر ۱۰ هزار تن اعلام كرد كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷درصد كاهش داشته است.
 
مدیر اداره بندر و دریانوردی كیش گفت: طی سه ماهه نخست امسال، ۳۶۶هزار و ۵۸ تن كالای غیر نفتی كابوتاژ شد.
 
شهریاری مجموع تردد شناورها به بندر كیش را سه هزار و ۶۰۴ فروند با رشد ۷درصدی اعلام و خاطرنشان كرد: از این تعداد، ۱۷۵ فروند شناور بالای هزار تن و سه هزار و ۴۲۹ فروند زیر هزار تن وزن داشته است.
 
وی در بخش دیگری از اظهاراتش، ضمن اشاره به ترابری ۲۰۲ هزار و ۴۵۵ نفر مسافر از طریق این بندر از ابتدای سال جاری تاكنون، گفت: طی این مدت، ۳۷ هزار و ۸۷۸ دستگاه خودرو نیز توسط شناورهای لندینگ كرافت در مسیرهای دریایی جزیره كیش به چارك و آفتاب و بالعكس ترابری شد.
 
مدیر اداره بندر و دریانوردی كیش در پایان با اشاره به رونق تفریحات و گشت های دریایی در فصل بهار سال جاری خاطرنشان كرد: علاوه بر فعالیت های مسافری، ۱۶۹ هزار و ۸۳۰ نفر از لذت گشت های دریایی با شناورهای تفریحی بهره مند شدند كه افزایش ۱۵ درصدی نسبت به سه ماهه بهار سال گذشته به ثبت رسید.
1396/04/11
20:51:02
5.0 / 5
5278
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش