اجرای طرح تفصیلی در بندرعباس


اجرای طرح تفصیلی در بندرعباس به گزارش فاما كیش رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با انتقاد از اینكه طرح تفصیلی شهر بندرعباس كه به سال 67 بازمی گردد بعد از گذشت 30 سال هنوز تحقق پیدا نكرده است، تصریح كرد: امیدوارم مسئولان ذی ربط در این خصوص پاسخگو باشند و هر چه سریع تر نسبت به عملیاتی شدنش اقدام كنند.به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، اسلام باوقار در بیست و پنجمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس كه با دستور كار "هم اندیشی و تبادل نظر جهت مسائل مربوط به بازار و اصناف شهر بندرعباس" برگزار شد، اظهار نمود: طرح تفصیلی شهر بندرعباس كه به سال 67 بازمی گردد بعد از گذشت 30 سال هنوز تحقق پیدا نكرده است.

باوقار بابیان اینكه عدم تحقق این برنامه بعد از گذشت سه دهه جای تأسف دارد، اظهار نمود: امیدوارم مدیران مربوطه در این خصوص پاسخگو باشند و هر چه سریع تر نسبت به عملیاتی شدنش اقدام كنند زیرا باید در مسیر توسعه قرار بگیرم.

وی ادامه داد: توسعه كالبدی شهر یكی از ابعاد توسعه شهری به حساب می آید، كه امروزه با عنایت به روند روبه رشد جمعیت و مهاجرت به شهرها، موردتوجه است.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس اذعان كرد: در جهت تعادل بخشی به شهرها، توسعه متعادل و متوازن شهر و توزیع مناسب كاربری ها بر مبنای رویكردهای شهری است كه طرح های جامع و تفصیلی تهیه می شوند و این طرح ها بعنوان راهبرد اجرایی برای فعالیت های شهرداران استان ملاك عمل قرار می گیرد و توجه به رعایت ضوابط شهرسازی و معماری در ساخت وسازها می تواند یكی از وظایف و مسئولیت های مهم شهرداری ها و مسئولین اجرایی شهرها باشد.

باوقار بیان كرد: برنامه طرح تفصیلی یك برنامه اثرگذار و اساسی است و اگر بتوانیم در مهندسی تغییر و تحول بافت فرسوده از طرح تفصیلی در این تغییر استفاده بهینه كنیم بسیار اثرگذار می باشد.

وی با انتقاد به برگزاری جلساتی كه خروجی ندارد، تصریح كرد: جلسات هم اندیشی مختلفی در كشور برگزار می گردد كه نتیجه و خروجی قابل توجهی ندارد، امیدوارم ازاین پس جلسات هم اندیشی شورای شهر بندرعباس نتایج مثمر ثمری داشته باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به انتخاب معاون جدید خدمات شهری شهرداری بندرعباس، خاطرنشان كرد: شاید یكی از دلایل انتخاب آقای موحدی توسط شهردار همین تلاش های شبانه روزی اش بوده است كه امیدواریم با برنامه مناسب و قابل اجرا شهری ایده آل برای شهروندان بسازیم.

باوقار با اشاره به تخلف ساختمان های بدون مجوز كه نه تنها آخر كار ندارند بلكه پروانه ساخت و سند هم ندارند، افزود: این افراد تخلف كرده و باید در ساخت وساز نسبت به دریافت مجوز اقدام كنند و از مسئولان ذی ربط می خواهم در بدو ورود كه سازندگان برای دریافت پروانه می آیند برپایه سند مالكیت مراحل قانونی دریافت پروانه صورت بگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در انتها با اشاره به مصوبه شورای اسلامی شهر بندرعباس در خصوص شبانه روزی كردن بازار و ضرورت عرضه به اداره كل صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان، اظهار نمود: باید جلسات كارشناسی بین شهرداری، اصناف، صنعت، معدن و تجارت برگزار گردد تا شاهد هماهنگی و تعامل بیشتر و كاهش مشكلات در این زمینه باشیم.

 

1396/09/29
20:33:48
5.0 / 5
4741
تگهای خبر: بندرعباس , دریا
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش