مدیرعامل منطقه آزاد قشم:

درمان بیماران تالاسمی در قشم تسهیل می شود، خرید ۲۰پمپ تزریق دسفرال


درمان بیماران تالاسمی در قشم تسهیل می شود، خرید ۲۰پمپ تزریق دسفرال فاما كیش: قشم - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت: درمان بیماران تالاسمی در جزیره قشم تسهیل و با تجهیز درمانگاه خلیج فارس در روستای جیجیان امور درمانی بیماران تالاسمی هموار می گردد.


به گزارش فاما كیش به نقل از مهر، حمیدرضا مومنی بامداد چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جزیره قشم ۱۳۰ بیمار مبتلا به تالاسمی وجود دارد كه ۱۰۵ نفراز آنها در روستاها و ۲۵ نفر هم در مركز شهر قشم زندگی می كنند. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به هزینه های بالای درمان بیماری تالاسمی اشاره نمود و اضافه كرد: هزینه درمان هر بیمار تالاسمی ماهیانه ۵ میلیون ریال است كه بدون احتساب ایاب و ذهاب و سایر هزینه های دیگر می باشد. وی بیان داشت: تقبل این هزینه های سنگین درمان برای خانواده های كم درآمد جزیره قشم سخت بوده و عدم توانایی پرداخت هزینه های سنگین درمان باعث تولید مشكل در خونگیری بیمار در زمان مناسب می گردد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از كمك های این سازمان به بخش بهداشت و درمان بیماران تالاسمی اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به سرانه پایین انجمن حمایت از بیماران تالاسمی قشم و برای حمایت از این بیماران، تعداد ۲۰ دستگاه پمپ تزریق دسفرال با هزینه ۴۸۰ میلیون ریال توسطه سازمان منطقه آزاد قشم خریداری شده است كه بزودی در اختیار درمانگاه خلیج فارس روستای جی جیان قشم قرار می گیرد علاوه بر این در تلاش هستیم تعداد بیشتری از این دستگاه ها خریداری و در اختیار بیماران قرار گیرد. مومنی با اشاره به اینكه مهم بودن این دستگاه وقتی روشن می گردد كه چهار بیمار تالاسمی این جزیره در ۱۴ ماه گذشته جان خویش را از دست داده اند اظهارداشت: وظیفه خود می داند كه علاوه بر فعالیت شبكه بهداشت قشم، امور بهداشتی و درمانی مردمان جزیره خصوصا قشر كم درآمد را تحت نظر و پیگیری نماید. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت: بیماران تالاسمی نیازمند به پمپ تزریق دسفرال می توانند با دریافت معرفی نامه از سوی انجمن حمایت از تالاسمی قشم به درمانگاه خلیج فارس روستای جی جیان رجوع و از این خدمات بهره ببرند. وی با اشاره به اهمیت آموزشهای پیش از ازدواج و برگزاری دورهای آموزشی در مدارس اضافه كرد: با دعوت از كارشناسان در مدارس، برگزاری كلاس های آموزشی در روستاها، نشست مشاوره ای برای جوانان، برگزاری همایش هایی با مبحث تالاسمی و همینطور توزیع تراكت های آموزشی جهت كاهش آمار تولد كودكان با علائم بیماری كم خونی می توان شاهد كاهش تولد كودكان مبتلا به بیماری تالاسمی شد. بیماری تالاسمی نوعی كم خونی ارثی است كه از والدین حامل صفت تالاسمی مینور به فرزند منتقل و زمانی به وجود می آید كه بدن، توانایی كافی را برای ساختن پروتئین های سازنده هموگلوبین نداشته باشد. شایان ذكر است: یكی از حیاتی ترین دستگاه های مورد نیاز برای درمان بیماران تالاسمی، پمپ تزریق داروی دسفرال است كه از رسوب آهن اضافی در بافت های حیاتی جلوگیری می كند.

1396/09/30
14:16:56
5.0 / 5
4972
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش