مشاور امنیتی و انتظامی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم:

شفاف ترین سال های مدیریت منطقه آزاد قشم


شفاف ترین سال های مدیریت منطقه آزاد قشم به گزارش فاما كیش مشاور امنیتی و انتظامی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت: شفافیت و قانون مداری همواره سرلوحه اقدامات سازمان منطقه آزاد قشم بوده و در سیاست گذاری های مشخص شده از جانب مدیرعامل سازمان هم بر این مهم تاكید گردیده است.


حسین رفیعی در حاشیه اجلاس سراسری نماز در بندرعباس در گفت وگو با ایسنا، در مورد اظهارات رئیس پلیس آگاهی استان هرمزگان كه از كشف یك فقره اختلاس 18 میلیاردی در یكی از مناطق آزاد استان هرمزگان و دستگیری 14 متهم اطلاع داده بود، اضافه كرد: شفافیت و قانون مداری همواره سرلوحه اقدامات سازمان منطقه آزاد قشم بخصوص در سال های اخیر بوده و هست و در سیاست گذاری های مشخص شده از جانب مدیرعامل سازمان هم بر این مهم تاكید شده است.
وی خاطرنشان كرد: هم زمان با پیاده سازی طرح مكانیزاسیون ورود خودرو به جزیره قشم، گزارش هایی در خصوص تخلف تعداد 14 نفر از كاركنان بكار گرفته شده از بخش خصوصی مستقر در بندر پهل واصل شده و بر همین مبنا سازمان منطقه آزاد قشم حسب تكلیف قانونی در دی ماه سال قبل اقدام به تدوین گزارشات و مستندات ابرازی و پیرو آن طرح شكایت در مرجع قضایی و انتظامی می كند، با پیگیری مدیریت حقوقی وقت پرونده در دادگاه بندرخمیر مورد رسیدگی قرارگرفته و دادگاه بدوی هم با رد شكایات و جرائم انتصابی حكم برائت برای تمامی متهمین صادر كرده و بازگشت به كار این افراد هم از جانب دادگاه بندرخمیر تصریح می گردد.
رفیعی در ادامه تصریح كرد: امیدوارم در آینده مباحثی ازاین دست كه در آن ها آبروی افراد در میان است به این شیوه اطلاع رسانی نشود تا باعث تضییع حقوق شهروندان و خدشه به حیثیت و آبروی آنان نشود.
وی بابیان اینكه تمامی این مسائل داخلی بوده و اگر برخورد قاطعی از جانب منطقه آزاد قشم با متخلفین صورت گرفته در چارچوب وظائف قانونی و تولید انضباط كاری و مالی هرچه بیشتر صورت گرفته است، عنوان كرد: از نوروز سال جاری در ادامه شفاف سازی های صورت گرفته با اقدامی مشترك از جانب مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات، مدیریت امور بنادر و حمل ونقل دریایی و اداره كل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم تمامی مبالغ دریافتی بابت عوارض ورود خودرو به جزیره قشم به صورت الكترونیكی و كاملاً شفاف ثبت و منتشر می گردد.
رفیعی افزود: نوع ماشین، تعداد سرنشین، ساعت ورود و خروج و حتی سهمیه هر نهادی از این عوارض مشخص و به صورت آنی و تفكیك شده بر روی پرتال سازمانی منطقه آزاد قشم به آدرس www. Qeshm. ir قرار می گیرد و در دسترس تمامی شهروندان و مخاطبان است.
مشاور امنیتی و انتظامی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح كرد: حتی در این سیستم هزینه دریافتی از قشم وندان، خانواده های شهدا و جانبازان و سایر اقشار جامعه كه نوع پرداختی شان در قانون با شهروندان عادی متفاوت است، به وضوح آمده و هیچ چیز خارج از سیستم نبوده و نیست.
وی با اشاره به اینكه انتشار عمومی این اطلاعات باعث تحسین سازمان های نظارتی هم شده است ابراز امیدواری كرد كه سایر دستگاه ها هم همچون منطقه آزاد قشم، شفافیت و قانون مداری را سرلوحه امور خود قرار دهند.
به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، 23 آذرماه، رئیس پلیس آگاهی استان هرمزگان از كشف یك فقره اختلاس 18 میلیاردی در یكی از مناطق آزاد استان و دستگیری 14 متهم اطلاع داده بود. 

1396/10/02
19:20:36
5.0 / 5
5034
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش