انتقاد یك نماینده مجلس از فرسودگی مدارس هرمزگان


انتقاد یك نماینده مجلس از فرسودگی مدارس هرمزگان فاما كیش: نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس با اشاره به تعطیلی كلاس های درس مدرسه ای در شهر میناب به سبب اعتراض مردم به فرسودگی آن، از مكاتبه مكرر با مسئولان آموزش و پرورش برای رسیدگی به فرسودگی مدارس این منطقه آگاهی داد.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، سید مصطفی ذوالقدر با اشاره به اعتراض دانش آموزان و خانواده های آنها به فرسودگی مدارس در میناب و تعطیل شدن كلاس های درس در یك مدرسه 70 ساله اظهار داشت: وضعیت مدارس در میناب، رودان، جاسك، سیریك و بشاگرد از نظر ایمنی ساختمان و مجهز بودن به تجهیزات وضعیت خوبی ندارد؛ بیشتر مدارس در حال فروریختن و ویرانی هستند و اگر به دنبال بهبود آن نباشیم، حوادث غیرمترقبه جبران ناپذیری در انتظار فرزندان محصل خواهد بود.
نماینده مردم میناب، رودان، جاسك، سیریك و بشاگرد در مجلس اضافه كرد: سن مدارس در این شهرهای محروم بسیار بالاست و خانواده های دانش آموزان هر پگاه با نگرانی و خاطری آزرده فرزندان خودرا به مدرسه می فرستند چونكه هر لحظه امكان دارد سقف های مدارس روی سر دانش آموزان و معلمان فرو بریزد.
عضو كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور در مجلس با اشاره به كهنسالی مدارس در منطقه شرق هرمزگان و پایین بودن كیفیت استانداردهای آموزشی در شهرستان های این نقطه اظهار نمود: با عنایت به اینكه در فصل پاییز و زمستان، شاهد برخی بارش ها و طوفان ها در این حوزه هستیم، پایین بودن ایمنی سازه مدارس امكان دارد خطرات غیرقابل جبرانی را برای مردم این منطقه به وجود آورد.
او همینطور از نامه نگاری و مكاتبه با مسئولان آموزش و پرورش برای رسیدگی، بازسازی و نوسازی مدارس شهرستان های میناب، رودان، جاسك، سیریك و بشاگرد آگاهی داد و اشاره كرد: باوجود صحبت های حضوری با مسئولان و نامه نگاری با آنها و تاكید بر لزوم اقدام عاجل در این خصوص، هنوز هیچ اقدامی در این زمینه نشده و بودجه ای برای این منظور اختصاص نیافته است.
ذوالقدر با اشاره به مشكلات این مدارس از نظر ایمنی و مجهز نبودن به وسایل و امكانات لازم افزود: وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس باید توجه به مدارس تخریبی را در اولویت رسیدگی قرار دهد چونكه حضور در چنین مدارسی تهدیدی برای جان آنها شامل دانش آموزان، معلمان و نیروهای كادری مدارس تلقی میگردد.
او همینطور بر لزوم به كارگیری ظرفیت خیرین مدرسه ساز اصرار كرد و اضافه كرد: خیرین مدرسه ساز در سال های گذشته حضور بسیار عالی و پررنگی در حوزه مدرسه سازی داشته اند و حتی در این زمینه از دولت پیشی گرفته اند، پس لازم است برای مدارس مناطق محروم میناب، رودان، جاسك، سیریك و بشاگرد باز چنین ورود انسان دوستانه ای داشته باشند.
نماینده مردم میناب، رودان، جاسك، سیریك و بشاگرد در مجلس با اشاره به حوادث مدارس تخریبی اشاره كرد: فوت دانش آموز در سنندج بر اثر ریزش دیوار مدرسه یا حادثه فروریختن آوار و خشت و گل های دیوار مدرسه بر سر معلم خاشی برای نجات دانش آموز اتفاقات كوچكی نیستند كه بتوان به راحتی از كنار آن گذشت.
1397/09/06
19:22:07
5.0 / 5
4290
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش