معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی كاربردی:

آماده راه اندازی مراكز آموزشی كاربردی هستیم، فعالیت ۵۵۰ مركز آموزشی علمی كاربردی در كشور


آماده راه اندازی مراكز آموزشی كاربردی هستیم، فعالیت ۵۵۰ مركز آموزشی علمی كاربردی در كشور به گزارش فاما كیش معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی كاربردی كشور اظهار داشت: دانشگاه علمی كاربردی آماده همكاری با سازمان ها، نهادها و مراكز صنعتی و تجاری جهت راه اندازی مراكز آموزشی كاربردی است.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، محمد علی اخوان بهابادی در نشست با روسای مراكز آموزشی دانشگاه علمی كاربردی هرمزگان اظهار نمود: با عنایت به ظرفیت های نسبی هرمزگان بخصوص در بخش خدمات دریایی، صنایع معدنی و بخش تجاری می توان واحدهای تخصصی در این بخش ها راه اندازی نمود.
وی ادامه داد: رسالت اصلی دانشگاه علمی كاربردی تربیت نیروهای مهارتی برای حرفه ها و شغل های گوناگون است و الان ۵۵۰ مركز آموزشی علمی كاربردی در كشور فعال است.
اخوان بهابادی تصریح كرد: در قانون برنامه ششم بر افزایش سهم آموزش های مهارتی تاكید شده و درانتها برنامه ششم در سال ۱۴۰۰ باید سی درصد از آموزش عالی یعنی هفتصد هزار دانشجو در مراكز علمی و كاربردی مشغول به تحصیل باشند كه این شمار حالا ۳۱۸ هزار نفر است.
معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی كاربردی كشور خاطرنشان كرد: در لایحه بودجه سال ۹۸ پیشنهاد شده كه ۳۰ درصد از شهریه دانشجویان علمی كرابردی از بودجه دولتی تامین شد كه اگر در مجلس تصویب شود، می تواند كمك خوبی برای گسترش رشته های دانشگاه علمی كاربردی باشد.
به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، دانشگاه جامع علمی كاربردی هرمزگان ۹ مركز آموزشی فعال با بیشتر از شش هزار دانشجو دارد و از زمان راه اندازی این دانشگاه در سال ۱۳۸۱ تا كنون بیشتر از ۳۳ هزار نفر از این دانشگاه در هرمزگان فارغ التحصیل شده اند.
1397/09/17
21:00:57
5.0 / 5
4268
تگهای خبر: خدمات , دریا , سازمان , صنعت
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش