اردكانیان خبر داد

بهره برداری از ۸۵ پروژه نمك زدایی از آب های شور


بهره برداری از ۸۵ پروژه نمك زدایی از آب های شور فاما كیش: وزیر نیرو اظهار داشت: تابحال ۸۵ پروژه نمك زدایی از آب های شور شكل گرفته كه ۴۰ مورد از آنها در دولت تدبیرو امید شكل گرفته و از این تعداد ۳۰ پروژه در استان هرمزگان بوده است.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، رضا اردكانیان امروز در مراسم بهره برداری از فاز نخست پروژه آب شیرین كن یكصد هزار مترمكعبی اظهار نمود: در پروژه مهم نمك زدایی از آب دریا برای تأمین آب آشامیدنی مورد نیاز مردم، كنسرسیومی مشكل از چند شركت خصوصی بعنوان سرمایه گذار نقش مؤثری داشته اند.
وزیر نیرو با اشاره به اینكه در زمینه آب شیرین كن ها ۱۴۲ قرارداد مشاركت بخش خصوصی با سرمایه ای بالغ بر ۷۳۰۰ میلیارد تومان منعقد شده است، بیان كرد: جزایر استراتژیك هرمزگان توسط آب شیرین كن های ۳۲ هزار مترمكعبی آب رسانی می شوند. قرارداد پروژه آب شیرین كن ۱۰۰ هزار مترمكعبی كه امروز افتتاح می شود، در سال ۱۳۹۱ منعقد شده و مدت بهره برداری آن ۲۱ سال است.
وی ادامه داد: نرخ فروش حالا آب به گونه ای است كه مشتركین در بخش شهری ۴۸ درصد و در بخش روستایی ۲۴ درصد قیمت تمام شده را پرداخت می كنند و این مقدار با سیستم آب شیرین كن ها در بخش شهری به ۲۲ درصد و در بخش روستایی به ۱۳ درصد كاسته می شود.
وزیر نیرو با اشاره به اینكه شیوه مصرف سوژه بسیار مهمی است، ابراز امیدواری كرد كه بتوان با تشویق گروه های پرمصرف به كاهش مصرف بتوان این تعداد را كم كرد.
اردكانیان با تاكید بر اینكه تمامی اعتبارات خرید تضمینی توسط وزارت نیرو پرداخت میگردد و هر شایعه ای در این زمینه معتبر نیست، اشاره كرد: امیدواریم تا سال ۱۴۰۰ شهری بعنوان شهر تحت تنش نداشته باشیم و از تعداد ۳۳۴ شهر تحت تنش كاسته شود، به منظور تحقق این هدف راه اندازی ۶۰۰ هزار مترمكعب آبشیرین كن دیده شده كه نیاز به یك میلیارد دلار منابع ارزی دارد.
وزیر نیرو با اشاره به اینكه تمركز و انباشت تجربه ها راندمان كار را بیشتر می كند، اشاره كرد: از شروع دولت تدبیر و امید ۱۰ هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاهی ما اضافه شده و ۱۹ هزار مگاوات دیگر در دست راه اندازی است و امیدواریم تا اختتام این دولت بتوانیم بیشتر از ۱۲ هزار مگاوات را بهره برداری نماییم.
وی با اشاره به اینكه برق دار كردن تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار حاصل تلاش های چند سال اخیر است، ابراز كرد: در این مدت بیشتر از ۵ میلیون نفر از نعمت دسترسی به شبكه های آب سالم برخوردار شده اند و الان بیشتر از ۷۵ درصد جمعیت روستایی باز از این نعمت برخوردار می باشند.
وزیر نیرو اظهار داشت: با تعرفه های جدید در حوزه آب، بنای تحصیل درآمد نداریم.1397/09/20
14:07:36
5.0 / 5
4631
تگهای خبر: آب , جزایر , خرید , دریا
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش