گردشگری جایگزینی مناسب برای صنعت نفت


گردشگری جایگزینی مناسب برای صنعت نفت فاما كیش: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت: حوزه گردشگری ظرفیت سترگی در بهبود اقتصاد كشور دارد و این سازمان برنامه دارد تا با بهبود و ارتقای كیفی امكانات رفاهی، تغییر مسافر به توریست را در برنامه های خود قرار دهد.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، حمیدرضا مومنی شب گذشته(10 دی ماه) در دومین همایش ملی گردشگری، هتلداری و صنایع دستی بیان كرد: برای توسعه حوزه گردشگری قشم، پنج برنامه در دستور كار قرارگرفته تبدیل مسافر به گردشگر، افزایش كمی و كیفی هتل ها، ارزان سازی سفر، پشتیبانی از سرمایه گذاری، ارتقای كیفیت و استانداردسازی مراكز اقامتی و آموزش در این حوزه را در دستور كار قراردادیم.
وی افزود: در نوروز 96، افزون بر 800 هزار مسافر به قشم سفر كردند كه 148 هزار خودرو به قشم ورود كرد كه 74 درصد آنان با خودرو پراید صف خودرا به انجام رساندند و 82 درصد باز غذای موردنیازشان را خود پختند.
رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد قشم دستور رئیس جمهور در خصوص ساماندهی مسافران نوروزی را عاملی مهم برای ارتقای كیفی خدمت رسانی به قشر متوسط و ضعیف جامعه عنوان نمود و اضافه كرد: با اقدامات انجام شده دز همین مدت تاكنون، 74 درصد خودروهای پراید به 47 درصد كم شد و با افزایش چهار هزار و 400 تخت هتل و مركز اقامتی، هم اینك ظرفیت این حوزه را كاسته است.
وی با اشاره به اینكه تا اختتام امسال دو هزار و 100 تخت به ظرفیت قشم افزوده می شود: با احداث و فراهم سازی چنین بسترهایی، می تواند زمینه توسعه كیفی گردشگری را در جزیره زیبای قشم فراهم آورد.
مومنی، با اشاره به اینكه در حوزه گردشگری روستایی، شاهد مهاجرت معكوس هستیم اضافه كرد: با احداث 75 كاشانه میهمان در جزیره قشم و مشاركت جامعه محلی و بخش خصوصی، توانسته ایم رونق گردشگری را در روستاها رقم بزنیم.
وی افزود: اولین هتل پنج ستاره قشم امسال افتتاح میگردد و پنج هتل چهار و پنج ستاره كه از 30 تا 50 درصد پیشرفت فیزیكی دارند، از این تعداد تا سال آینده به بهره برداری می رسند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اینكه ارزان سازی سفر در اولویت های این سازمان است، اضافه كرد: 80 درصد هزینه های سفر مربوط به حوزه حمل ونقل است كه با اقداماتی همچون احداث ایرلاین، درصدد كاهش هزینه های سفر به قشم هستیم.
وی ارتقای كیفیت و استانداردسازی بخش عمده ای از مراكز اقامتی را دستاوردی ویژه برای حوزه گردشگری قشم برشمرد و افزود: برای خیلی از مراكز اقامتی در قشم گواهی كیفیت صادر شد تا مشتری مداری تحقق یابد.
مومنی همین طور برگزاری سه دوره آموزشی برای هتلداران را گامی مهم در پیشبرد صنعت هتلداری در قشم برشمرد و ابراز امیدواری كرد كه با این اقدامات بتوان وابستگی كشور به صنعت نفت را كاست.
وی صنعت گردشگری را آماده ترین و چابك ترین راه رسیدن به اشتغال مولد و تولید ثروت دانست و بر لزوم تقویت این حوزه تاكید كرد.
1397/10/11
13:47:33
5.0 / 5
4715
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش