شناسایی و دستگیری وعده دهنده دروغین اقامت در كشورهای همسایه


شناسایی و دستگیری وعده دهنده دروغین اقامت در كشورهای همسایه به گزارش فاما كیش رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری مجرم سایبری كه با وعده های سفر و اقامت در كشورهای همسایه از افراد كلاهبرداری می كرد، اطلاع داد.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، سرهنگ علی اصغر افتخاری در تشریح این خبر اظهار داشت: به دنبال رجوع دو نفر از شهروندان بندرعباسی در خصوص كلاهبرداری در فضای مجازی، پیگیری مبحث به صورت ویژه در دستور كار كارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: برابر اظهارات شكات، فردی ناشناس در شبكه اجتماعی اینستاگرام مبادرت به انتشار آگهی در مورد دریافت ویزا، اقامت و كار در كشور های همسایه خلیج فارس نموده و با جعل دعوت نامه، ویزا و بلیط رفت وبرگشت و ارسال مدارك برای شكات، مبلغ 200 میلیون ریال از آنها كلاهبرداری كرده است.
سرهنگ افتخاری بابیان اینكه متهم به استان های مجاور متواری شده بود، اضافه كرد: كارشناسان پلیس فتا با تلاش مضاعف و شگردهای خاص پلیسی متهم را شناسایی و با دریافت نیابت قضایی نامبرده را در مخفیگاهش دستگیر كردند.
رئیس پلیس فتای هرمزگان تصریح كرد: در بازجویی به عمل آمده متهم در ابتدا منكر بزه انتسابی شده ولی با روبه رو شدن با مدارك و مستندات لب به اعتراف گشود و به بزه انتسابی اعتراف كرد.
این مسئول انتظامی به شهروندان سفارش كرد: حتماً در زمان خرید و یا رزرو تور های مختلف خارج از كشور به مراكز دارای مجوز از سازمان گردشگری رجوع و یا اگر قصد خرید اینترنتی دارند از واقعی بودن شركت موردنظر مطمئن شوند و تا جای امكان آدرس و تلفن شركت را دریافت و به صورت حضوری رجوع كنند.
رئیس پلیس فتای استان تاكید كرد: از شهروندان تقاضا می نماییم در هر سایتی اطلاعات خویش را ثبت نكنند و از ارسال تصاویر رسمی برای این سایت ها اجتناب كنند، چراكه این امر می تواند منجر به سرقت هویت و اطلاعات آنها گردد و در آینده برای آنها دردسر تولید كند.
1397/10/14
15:13:52
5.0 / 5
4519
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش