فرمانده ناوگروه صلح و دوستی پاكستان :

دولت پاكستان معتقد به ارتقاء امنیت در منطقه است


دولت پاكستان معتقد به ارتقاء امنیت در منطقه است فاما كیش: فرمانده ناوگروه صلح و دوستی پاكستان اظهار داشت: برقراری گشت منطقه ای با مشاركت كشورهای منطقه خصوصاً ایران توانسته است امنیت منطقه و خطوط مواصلاتی در اقیانوس هند را تأمین كند.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، دریادار محمد سالم فرمانده ناوگروه صلح و دوستی پاكستان در ضیافت شام تعدادی از فرماندهان نظامی و مقامات سیاسی مستقر در ایران به میزبانی ناوگروه پاكستان در بندرعباس اضافه كرد: برقراری گشت منطقه ای با مشاركت كشورهای منطقه خصوصاً ایران توانسته است امنیت منطقه و خطوط مواصلاتی در اقیانوس هند را تأمین كند.
وی با اشاره به اهمیت برقراری امنیت در منطقه اظهار داشت: دولت پاكستان معتقد به ارتقاء امنیت در منطقه است و در امتداد این هدف نیروی دریایی پاكستان حضور مداومی را در اقیانوس هند جهت مبارزه با دزدان دریایی دارد.
فرمانده ناوگروه صلح و دوستی پاكستان اضافه كرد: روابط ایران و پاكستان ریشه دار بوده و دارای اشتراكات ملی و مذهبی است و همین اشتراكات موجب احداث روابط نظامی قابل ملاحظه ای بین دو كشور شده به صورتی كه در چند سال اخیر بازدیدهای متناوبی از بنادر بندرعباس در ایران و كراچی در پاكستان انجام شده و نیروی دریایی ایران در رزمایش امان باز حضور داشته است.
دریادار محمد سالم اضافه كرد: شدت بخشیدن به فعالیت تجاری در بندر گوادر پاكستان و بندر چابهار ایران و برقراری امنیت دریایی توسط نیروی دریایی دو كشور موجب رونق فعالیت های تجاری و شكوفایی اقتصادی دو كشور خواهد شد.
فرمانده منطقه یكم امامت نیروی دریایی ارتش هم در این مراسم اظهار داشت: دو كشور دوست و برادر ایران و پاكستان دارای اشتراكات دینی، ملی و كلامی هستند كه این اشتراكات موجب ارتقا روابط دو كشور خواهد شد.
دریادار دوم مجتبی محمدی اضافه كرد: همكاری كشورهای حاشیه اقیانوس هند خصوصاً همكاری دو نیروی دریایی ایران و پاكستان نقش مهمی در یك دریانوردی ایمن در اقیانوس هند خواهد داشت.
وابستگان نظامی كشورهای تركیه، آلمان، معاون سفیر انگلستان، سفیر استرالیا، سفیر و وابسته نظامی پاكستان در ایران و تعدادی از فرماندهان منطقه یكم امامت نیروی دریایی ارتش در ضیافت شام بر روی ناوشكن خیبر ناوگروه پاكستان شركت كردند.
درانتها و به رسم یادبود هدایایی به مقامات سیاسی و نظامی مدعو و تعدادی از فرماندهان نیروی دریایی ایران و پاكستان اهدا شد.
1397/10/20
13:14:22
5.0 / 5
4927
تگهای خبر: احداث , بنادر , بندرعباس , دریا
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش