علی مرادی: نظارت بیشتری بر تمرینات كیانوش رستمی خواهیم داشت


علی مرادی: نظارت بیشتری بر تمرینات كیانوش رستمی خواهیم داشت به گزارش فاما كیش رئیس فدراسیون وزنه برداری با اشاره به اینكه كار سختی در المپیك توكیو داریم، اظهار داشت: نظارت بیشتری بر تمرینات كیانوش رستمی خواهیم داشت.


علی مرادی در حاشیه سفر به بندرعباس در گفتگو با ایسنا، در مورد اینكه با عنایت به كاهش سهمیه رشته وزنه برداری در المپیك ۲۰۲۰، كسب چند مدال برای كشورمان را پیش بینی می كند، عنوان كرد: هم اكنون برای اعلام نظر در این خصوص زود است. ابتدا باید تلاش نماییم. وزارتخانه و فدراسیون هم هركدام به نوبه خود در تلاش هستند و تا این لحظه همان گونه كه اشاره كردید همچنان دو سهمیه برای ایران اعلام شده است گرچه در تلاشیم این سهمیه را افزایش دهیم.
رئیس فدراسیون وزنه برداری بابیان اینكه كسب سهمیه برای المپیك كار آسانی نبوده و بسیار دشوار است، اضافه كرد: با عنایت به شرایط موجود چندین برابر ظرفیت در اردوهای تیم ملی ورزشكار داریم و برنامه مان این است كه در رویدادهای بسیار معتبر شركت نماییم و حضور بسیار فعالانه ای داشته باشیم.
وی با اشاره به اینكه هر ورزشكاری كه بخواهد در المپیك حاضر شود، ابتدا باید مراحلی را طی كند، افزود: این مراحل شامل شركت در ۶ رویداد معتبر بین المللی گزینشی المپیك همچون مسابقات قهرمانی جهان و مسابقات قهرمانی قاره ها است همچون مسابقاتی كه كشورمان میزبان انتخابی المپیك در استان خوزستان خواهد بود.
مرادی خاطرنشان كرد: افراد تعیین شده از سوی كادر فنی در رویدادها حضور می یابند و دو سهمیه المپیك به دونفری كه بیشترین امتیازات را كسب كرده اند، تعلق می گیرد.
رئیس فدراسیون وزنه برداری بیان كرد: به نظر می آید در این دوره در بخش وزنه برداری رقابت بسیار سنگینی جهت كسب مدال توسط تمامی كشورها وجود دارد؛ با عنایت به این موضوع، رقابت برای كشورمان هم خیلی سخت خواهد بود.
وی در مورد تمهیدات اندیشیده شده برای مبارزه و پیشگیری از دوپینگ ورزشكاران تصریح كرد: شرایط وزنه برداری و به طوركلی قهرمانان در مبارزه و عدم انجام دوپینگ نسبت به سایر كشورها مطلوب و وضعیت نظارت در امر دوپینگ هم بسیار مثبت ارزیابی می كنم كه در همین راستا آزمایشات كنترل دوپینگ برای مسابقات جام فجر هم صورت خواهد گرفت.
مرادی بابیان اینكه برخی از این موارد از اردوهای تیم ملی از دو روز گذشته شروع شده و تعدادی دیگر در مسابقات قهرمانی كشور صورت خواهد گرفت، افزود: منتخبین این اردوها به همراه دریافت آزمایش خون كنترل دوپینگ به اردوی المپیك وارد می شوند. شعار ورزش وزنه برداری "ورزش پاك" است و به شدت با دوپینگ مبارزه می نماییم.
رئیس فدراسیون وزنه برداری بابیان اینكه ایران اخیرا به وزنه برداری در بخش بانوان ورود پیداكرده است، عنوان كرد: با كسب دو سهمیه برای بانوان روزهای خوبی در انتظار این رشته برای بانوان است. شاید برای المپیك ۲۰۲۰ كسب مدال دور از انتظار باشد اما در المپیك ۲۰۲۴ از قهرمانانی كه حالا هم در حال فعالیت هستند در سطح بسیار مطلوبی در بخش بانوان قرار خواهند گرفت.
وی در مورد سوال ایسنا در خصوص اینكه با عنایت به اختلافات پیش آمده میان كیانوش رستمی و كادرفنی، فدراسیون چه تدابیری اندیشیده است؟ عنوان كرد: بارها در این خصوص صحبت كرده ایم و نقطه نظرات خویش را اعلام نموده ایم و بر طبق این مبحث هم جلسه ای با ریاست محترم كمیته المپیك مقرر كردیم و قرار شده است كیانوش رستمی تمرینات خویش را انجام دهد اما به این شرط كه نظارت بیشتری بر برنامه این ورزشكار صورت بگیرد و مورد حمایت بیشتری قرار بگیرد. مسائل را با كمیته المپیك در بین می گذاریم و این مورد را بیشتر مورد ارزیابی دوطرفه فدراسیون و كمیته المپیك قرار خواهیم داد.

دبیر خبر: علی فیض آسا


1397/10/30
13:40:42
5.0 / 5
4508
تگهای خبر: بندرعباس , دریا , سفر
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش