وزیر امور اقتصادی و دارایی:

سامانه نیما برای مدیریت تقاضای ارز ضروری می باشد، خودسانسوری به اندازه خودتحریمی، اشتباه است


سامانه نیما برای مدیریت تقاضای ارز ضروری می باشد، خودسانسوری به اندازه خودتحریمی، اشتباه است فاما كیش: وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به برخی انتقادها درباره سامانه ارزی نیما، اظهار داشت: امكان دارد برخی مشكلات در این باره وجود داشته باشد اما در شرایطی كه كشور با تنگناهایی درباب ورود ارز به كشور مواجه می باشد، اتخاذ تدابیری برای مدیریت تقاضای ارز، ضروری می باشد.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند در نشست با اساتید دانشگاه و دانشجویان رشته اقتصاد و مدیریت مالی و حسابداری استان هرمزگان، اظهار نمود: انتظار من از جامعه دانشگاهی و صاحب نظران حیطه اقتصاد، این است كه به دور از حاشیه ها، پیشنهادات و انتقادات خود به وضعیت موجود را مطرح كنند.
وی با بیان این كه خودسانسوری به اندازه خود تحریمی، كاری اشتباه است، اشاره كرد: شما برای ادای دین به جامعه، تمام حرف های خودرا مطرح كنید و مطمئن باشید من همه آنها را به رئیس جمهور منتقل می كنم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالی درباره تاثیر نرخ ارز پیش بینی شده در بودجه سال آتی بر قیمت ها اشاره كرد: نرخ ارز درج شده در بودجه را نباید بعنوان نماگر قیمت ارز در اقتصاد درنظر گرفت، بلكه تنها معیاری برای محاسبه نرخ ریال شمرده می شود. بعنوان مثال، ما زمانی كه نرخ ارز در بازار معادل ۳۵۰۰ تومان بود، در قانون بودجه، نرخ ارز را ۳۳۰۰ تومان نوشتیم، در حالیكه با نگاه بدبینانه برخی صاحب نظران به دولت، دست كم باید همان نرخ بازار را را در قانون مذكور می گنجاندیم.
وزیر اقتصاد در ادامه با دعوت مجدد از اساتید دانشگاه برای انتقال نظرات خود به وزارت اقتصاد، از احداث یك كانال دو سویه بدین منظور در آینده نزدیك آگاهی داد.
دژپسند هم چنین از صاحب نظران دانشگاهی خواست، تا زمان راه اندازی كانال مذكور، نظرات خودرا از راه آدرس andishe@mefa.gov.ir و یا بخش ارتباط مستقیم با وزیر در پورتال وزارت اقتصاد به آدرس www.mefa.ir ارسال نمایند.
وزیر اقتصاد با اشاره به راه اندازی ۱۰ هسته اندیشه ورزی در وزارت اقتصاد با موضوعات مختلف كه اساتید دانشگاه باز در این هسته ها نقش پررنگی دارند، تشكیل این هسته ها را مصداق عملی تقید خود به بهره مندی از نظرات دانشگاهیان در سیاست سازی های اقتصادی عنوان نمود.
دژپسند با تاكید بر این كه اقتضائات اقتصادی و سیاسی دنیا حاكی از این است اگر عقل جمعی و شبكه اندیشه ای شكل نگیرد، نمی توان موفق شد، اشاره كرد: تكرار یك مفهوم از زوایای گوناگون از ابعاد متفاوت به فهم آن سوژه و ملكه شدن در ذهن انسان كمك می نماید.
وزیر اقتصاد با اشاره به تلاش جدی وزارت متبوع برای ساماندهی شبكه علمی كشور به منظور استفاده حداكثری از ظرفیت های موجود، اظهار داشت: من تمایل دارم از شما نخبگان اقتصادی ایده بگیرم و پای این ایده بایستم.1397/11/05
19:53:59
5.0 / 5
4840
تگهای خبر: احداث , بازار , هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش