دبیر ستاد عالی كانون های فرهنگی و هنری مساجد كشور:

برای احداث اخوت باید به سمت مساجد برویم


برای احداث اخوت باید به سمت مساجد برویم فاما كیش: دبیر ستاد عالی كانون های فرهنگی و هنری مساجد كشور اظهار داشت: جایگاه مسجد عالی و معنوی است و اگر می خواهیم اخوت احداث نماییم باید به سمت مساجد و فضای صمیمی و معنوی مسجد برویم.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، منطقه خلیج فارس، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی "در نشست هم اندیشی مساجد، پایگاه اخوت جهان اسلام" اظهار نمود: این نشست الگوی خوبی برای جهان اسلام است و این الگوی ثمین می تواند در سایر نقاط جهان باز مورد استفاده قرار گیرد.
‎ وی ادامه داد: اصل قرآنی بر اخوت و برادری مومنان با یكدیگر تاكید دارد و نیاز است ما باز برای تحقق این امر اقداماتی انجام دهیم.
‎ دبیر ستاد عالی كانون های فرهنگی و هنری مساجد كشور اشاره كرد: این نشست كمك می نماید تا الگو و مدلهای پیاده سازی شده و موفق در زمینه وحدت میان شیعه و سنی كه در كشورهای مختلف انجام شده به اشتراك گذاشته شود و سایر كشورها باز از این الگوهای موفق استفاده كنند.
حجت الاسلام ارزانی افزود: آیت الله مطهری در بررسی احداث وحدت سه رویكرد نگرش و بینش، گرایش و رفتار را عوامل اصلی شكل گیری اخوت در جامعه اسلامی عنوان كرده است.
‎ وی عنوان كرد: اگر این اتفاق رخ دهد اخوت در بین مسلمانان به درستی اتفاق خواهد افتاد و بهترین مكانی كه ما می توانیم به این مهم دست یابیم مسجد است.
‎ دبیر ستادعالی كانون های مساجد كشور با اشاره به اینكه اختلافات در سایر فرق و ادیان پذیرفته شده است، ابراز كرد: تلاش جمهوری اسلامی و تاكید امام راحل و مقام معظم رهبری بر اتحاد و اخوت امت اسلامی است به گونه ای كه امام خمینی(ره) در ابتكاری خاص هفته وحدت را بنیان نهاد و مقام معظم رهبری باز به تبیین اشتراكات میان شیعه و سنی پرداخت.
‎‎ حجت الاسلام ارزانی افزود: ما باید اشتراكات را معرفی نماییم و نگذاریم اختلاف نظرها كه به شكلی رحمت است به معنای مقابله با یكدیگر تعبیر شود و بهترین مكان برای تحقق این امر باز مسجد است.
وی، بنا به فرمایشات امام سجاد(ع)، مسجد را محل مناسبی برای تبیین حكمت های قرآنی، یافتن دوست و برادر، كسب علم و اخبار، پیشگیری از لغزش های احتمالی و به حداقل رسیدن گناه و بررسی مشكلات جامعه اسلامی دانست و عنوان كرد: مسجد پایگاه اخوت جهان اسلام است و یكی از مقدس ترین اشتراكات است كه خداوند آنرا به خانه خویش باز منصوب كرده است.
‎‎ دبیر ستاد عالی كانون های فرهنگی و هنری مساجد كشور اشاره كرد: جایگاه مسجد عالی و معنوی است و اگر می خواهیم اخوت احداث نماییم باید به سمت مساجد و فضای صمیمی و معنوی مسجد برویم.1397/11/06
15:02:15
5.0 / 5
4947
تگهای خبر: احداث , خلیج فارس
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش