تالاب بین المللی رود شور، شیرین و میناب پاكسازی شدند


تالاب بین المللی رود شور، شیرین و میناب پاكسازی شدند فاما كیش: رئیس اداره حفاظت محیط زیست میناب اظهار داشت: منطقه گردشگری و تالاب بین المللی رود شور، شیرین و میناب دوم فوریه مصادف با سیزدهم بهمن ماه در روز جهانی تالاب ها با همكاری گروه نگاهبان جلگه میناب ˮنجمˮ و تعاونی گردشگری كالنگ و تعدادی از مسئولان محلی و دوستداران محیط زیست پاكسازی خواهد شد.


سهراب پشتاره در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه ۱۳ بهمن روز جهانی تالاب ها نام گذاری شده است، اظهار داشت: در این روز ضمن بازدید مردم شهرستان میناب از تالاب بین المللی رود شور، شیرین و میناب و فراهم شدن امكان پرده نگری در این محدوده نسبت به پاكسازی این منطقه گردشگری اقدام خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه تالاب بین المللی رود شور، شیرین و میناب در كنوانسیون رامسر به ثبت رسیده است، اظهار نمود: تالاب بین المللی رود شور، شیرین و میناب یكی از مناطق حفاظت شده و مهم ترین اكوسیستم های جنگل حرا در جنوب كشور نیاز به مراقبت دارد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست میناب تاكید كرد: منطقه حفاظت شده تیاب یكی از مهم ترین اكوسیستم های جنگل حرا همین طور زیستگاه زمستان گذرانی مهمی برای گونه هایی از پرندگان مهاجر آبزی و كنار آبزی و زیستگاه مناسب تخم ریزی و پرورش نوزادان ماهیان تجاری، سخت پوستان، میگوها، صدف ها، دوكفه ای ها و سایر آبزیان بوده است.
بگفته پشتاره، مصب رودخانه های شور، شیرین و میناب ناحیه زمستان گذرانی مهمی برای پرندگان آبزی و كنار آبزی ازجمله صدف خور، گیلانشاه بزرگ و پلیكان پا خاكستری و چندین گونه دیگر شمرده می شود و زیستگاه جوجه آوری گونه هایی از تیره حواصیل ها همانند حواصیل بزرگ و حواصیل هندی است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست میناب اشاره كرد: جنگل های مانگروی حرا افزون بر ارزش های زیست محیطی، دارای ارزش گردشگری هستند و می توان از آن برای قایقرانی و مشاهده گونه های پرندگان و طبیعت گردی بهره برد.

دبیر: زهرا حبیب پور


1397/11/08
16:32:31
5.0 / 5
4903
تگهای خبر: آب , پرورش , طبیعت , گردشگری
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش