رئیس كل دادگستری هرمزگان خبر داد

محكومیت متهمان پرونده قاچاق مكمل های غیرمجاز ورزشی به ۱۰ سال حبس


محكومیت متهمان پرونده قاچاق مكمل های غیرمجاز ورزشی به ۱۰ سال حبس فاما كیش: رئیس كل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: متهمان پرونده قاچاق سازمان یافته مكمل های غیرمجاز ورزشی و دارویی به ۱۰ سال حبس و بیشتر از ۱۵ میلیارد تومان جزای نقدی محكوم شدند.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، منطقه خلیج فارس، حجت الاسلام و المسلمین اكبری از صدور حكم محكومیت برای متهمین پرونده قاچاق سازمان یافته یك هزار و چهارصد و بیست و هفت كارتن انواع مكمل های ورزشی و دارویی غیرمجاز در دادگاه انقلاب بندر عباس آگاهی داد.
رئیس كل دادگستری استان هرمزگان درباب جزئیات این پرونده اظهار نمود: فروردین ماه ۱۳۹۷ با گزارش معاونت حقوقی و قضائی گمرك شهید رجایی بندرعباس درباب كشف محموله قاچاق مكمل های ورزشی و دارویی غیرمجاز، پرونده ای در دستگاه قضائی استان هرمزگان تشكیل شد و سپس سیر مراحل قانونی، رسیدگی به اتهامات شركت حمل و نقل بین المللی پرشیا ترابر دایر بر قاچاق سازمان یافته در دستور كار دادگاه انقلاب بندرعباس قرار گرفت.
وی با بیان این كه متهمین این پرونده قاچاق سازمان یافته بوسیله اظهار خلاف واقع در گمرك، اقدام به قاچاق تعداد ۱۴۲۷ كارتن انواع مكمل های ورزشی و دارویی غیرمجاز كرده اند، تصریح كرد: سپس تكمیل تحقیقات، به دستور مقام قضائی ۲ نفر از متهمین به نام های مجتبی هدایت محمودی فرزند حسن و شاهین محمودی دلوند فرزند موسی شناسایی و دستگیر شدند.
اكبری تصریح كرد: در نتیجه بررسی ها مشخص شد شركت عامل در دبی مبادرت به قاچاق كالای غیرمجاز تحت عنوان پلی استایرن به مقصد تهران نموده و سپس طی تشریفات، پیش از ورود به گمرك شهریار، نسبت به تخلیه كالای ممنوعه مبادرت می كرد.
رئیس كل دادگستری استان هرمزگان اشاره كرد: با تكمیل روند تحقیقات و ختم رسیدگی، شعبه دادگاه انقلاب بندرعباس متهمین این پرونده را در مجموع به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری و پرداخت بیشتر از ۱۵ میلیارد و ۷۹ میلیون و ۶۱۹ هزار و ۳۵۸ تومان معادل ۱۰ برابر ارزش عرفی كالای مكشوفه در حق دولت محكوم نمود.
اكبری تصریح كرد: همین طور هریك از متهمین به ممنوعیت از حق العمل كاری به مدت پنج سال، ممنوعیت خروج از كشور به مدت سه سال و ضبط كالای قاچاق و پرداخت بیشتر از ۱۵ میلیارد و ۷۹ میلیون و ۶۱۹ هزار و ۳۵۸ تومان معادل ۱۰ برابر ارزش عرفی كالای مكشوفه در حق دولت و ضبط محموله قاچاق، خودرو و وجوه توقیفی باز محكوم شده اند.
1397/11/16
15:24:50
5.0 / 5
4568
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش