محققان ایرلندی پی بردند؛

تاثیر كمبود ویتامین D در بروز مشكلات سلامت مو


تاثیر كمبود ویتامین D در بروز مشكلات سلامت مو به گزارش فاما كیش تحقیق جدید نشان داده است سلامت مو می تواند نشانه وضعیت ویتامین D بدن باشد.به گزارش فاما كیش به نقل از مهر، بگفته محققان، درحالیكه یك آزمایش خون ساده می تواند میزان ویتامین D بدن را نشان دهد، اما میزان رشد مو به اندازه حدود یك سانتی متر در ماه می تواند نشانه وضعیت ویتامین D بدن در طول چندین ماه باشد.
«لینا زگاگا»، سرپرست تیم تحقیق از دانشكده ترینیتی دوبلین ایرلند، در این باره می گوید: «ویتامین D به طورمداوم با رشد مو در آن تجمع می یابد. هر چقدر میزان ویتامین D خون بالا باشد، تجمع آن در مو بیشتر خواهد بود.»
وی در ادامه می افزاید: «آزمایش بر طبق نمونه مو می تواند پزشك را از لحاظ اندازه گیری میزان ویتامین D در طول زمان كمك نماید.»
به گفته متخصصان، سلامت مو تنها با كمبود ویتامین D مرتبط نیست، بلكه شرایط دیگری باز می توانند با آن ارتباط داشته باشد.
كم كاری تیروئید: این مشكل می تواند سبب بیحالتی و خشكی مو شود. كم كاری تیروئید می تواند عامل بروز سایر تغییرات در بدن همچون اضافه وزن باز باشد.
پسوریازیس: این بیماری بر روی پوست فرق سر به شكل تكه های ضخیم فلسی شكل بروز می كند. همین طور می تواند سبب ریزش مو و در نهایت طاسی شود.
سندرم تخمدان پلی كیستیك: تغییرات هورمونی پس زایمان تا مدتها با تغییر در بافت و حجم مو مرتبط هستند. بیماری سندرم پلی كیستیك هم می تواند سبب ریزش شدید مو و نازك شدن تارهای مو شود.
دیابت: ریزش مو و طاسی از عوارض دیابت هستند، چراكه بدن در این حالت قادر به استفاده از مواد مغذی دریافت شده از مواد غذایی نیست.
كمبود پروتئین: مو عموما از پروتئین تشكیل شده و كمبود پروتئین ریسك بروز مشكلات در رابطه با مو را بیشتر می كند.
بیماری قلبی: گزارشات بیان می كند طاسی با الگوی مردانه و خاكستری شدن زودهنگام مو با ریسك بیماری قلبی پیش از سن ۴۰ سالگی مرتبط می باشد.

1397/12/08
15:37:55
5.0 / 5
4631
تگهای خبر: تخصص , دریا , متخصص
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش