كنترل حمله ملخ های صحرایی در میناب هرمزگان


كنترل حمله ملخ های صحرایی در میناب هرمزگان فاما كیش: هم زمان با هجوم دسته های ملخ صحرایی به منطقه ˮمازاویˮ بخش سندرك شهرستان میناب عملیات مبارزه و سمپاشی مناطق آلوده انجام شد.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، حمید دولتی، مدیر حفظ نباتات جهاد كشاورزی استان هرمزگان در تشریح این خبر اظهار داشت: هم زمان با هجوم دسته های ملخ صحرایی به مناطق "مازاوی" بخش سندرك شهرستان میناب عملیات مبارزه و سمپاشی مناطق آلوده انجام شد.
خاطرنشان كرد: عملیات سمپاشی در 24 ساعت اولیه و همزمان با ورود دستجات ملخ به منطقه توسط كارشناسان جهاد كشاورزی انجام شد.
وی تصریح كرد: حدود 1000 هكتار از اراضی آلوده به ملخ در مدت كمتر از 3 روز پاكسازی شد و هم اكنون هم ردیابی و پایش منطقه بمنظور اعلام نتیجه و پاكسازی كامل سمپاشی درحال انجام است.
مدیرحفظ نباتات اظهار نمود: كنترل آفات در ابتدای ورود به اراضی استان باعث شد با حداقل خسارت جلو پیشروی آنها و ورود به مناطق بالادست گرفته شود.
دولتی خاطرنشان كرد: با ورود ملخ های صحرایی به منطقه "كنارجو" در شهرستان سیریك و همینطور آلوده شدن مناطقی از شهرستان بندرعباس در بخش شمیل عملیات پاكسازی شروع شده است.
مدیر حفظ نباتات جهاد كشاورزی استان هرمزگان بیان كرد: تیم های پایش و ردیابی در حال بررسی منطقه می باشند و در صورت ضرورت تیم های عملیاتی را جهت مبارزه با ملخ ها و پیشگیری از بروز خسارت اعزام می كنند. عملیات سمپاشی در تمام مناطق آلوده استان تا زمان نابودی كامل دسته های ملخ انجام می شود.1397/12/10
20:07:20
5.0 / 5
5035
تگهای خبر: بندرعباس , هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش