رئیس كل دادگستری استان هرمزگان:

هم افزایی دستگاه قضایی و سپاه در مبارزه با قاچاق لازم است


هم افزایی دستگاه قضایی و سپاه در مبارزه با قاچاق لازم است فاما كیش: رئیس كل دادگستری استان هرمزگان بر هم افزایی هرچه بیشتر دستگاه قضایی و سپاه پاسداران به منظور مبارزه بی امان با قاچاق و صیانت از اقتصاد كشور تاكید كرد.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، مطنقه خلیج فارس، حجت الاسلام والمسلمین اكبری با حضور بر عرشه شناور شهید محمد ناظری از بخش های مختلف این شناور تندرو برد بلند نیروی دریایی سپاه بعنوان بزرگترین شناور آلومینیومی با بدنه پیشرفته و تكنولوژی روز دنیا بازدید كرد.
رئیس كل دادگستری استان هرمزگان همین طور ضمن بازدید از مركز فرماندهی و كنترل تنگه هرمز، ناوتیپ ۱۱۲ ذوالفقار و دیگر توانمندی های نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیشرفت های سپاه را در عرصه های مختلف تحسین برانگیز برشمرد و اضافه كرد: استفاده از متخصصین جوان با تاكید بر فرهنگ بسیجی و برپایه ابتكار و توانایی های بومی با تحقق دستاوردهایی همچون الحاق شناور سردار شهید محمد ناظری به توان دفاعی كشور، بشارت دهنده امكان پیشرفت های روزافزون در صنایع دفاعی كشور و مقابله با تهدیدات دشمن می باشد.
رئیس شورای قضایی استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) و سیاست های ابلاغی از طرف رئیس قوه قضاییه درباب ضرورت مقابله بی امان با پدیده قاچاق كالا و ارز اظهار نمود: شعب ویژه رسیدگی به جرایم قاچاق كالا و ارز با به كارگیری قضات مجرب در دستگاه قضایی استان هرمزگان تشكیل و در همین راستا پرونده های ارجاع شده درباب این جرایم در كمترین زمان ممكن مورد رسیدگی و اجرای حكم قرار می گیرند.
ایشان سپس اشاره كرد: مبارزه با قاچاق كالا، شرط پیاده سازی اقتصاد مقاومتی است و به منظور بستر سازی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با تاكید بر توان داخلی، باید فضای اقتصادی كشور را برای قاچاقچیان نا امن كرد و با برنامه ریزی دقیق و اتخاذ تمهیدات مناسب، ارتكاب قاچاق را به سمت افزایش خطر پذیری به ضرر قاچاقچیان بر هم زد.
رئیس كل دادگستری استان هرمزگان همین طور اظهار نمود: لزوم دارد تمامی دستگاه های متولی در حوزه مقابله با قاچاق كالا و ارز به صورت منسجم و هماهنگ عمل كنند.
اكبری بر هم افزایی هرچه بیشتر دستگاه قضایی و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به منظور مقابله بی امان با قاچاق و صیانت از اقتصاد كشور تاكید كرد و اشاره كرد: با اتخاذ تمهیدات مناسب و تشریك مساعی میان دستگاه قضایی و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر دستگاه های متولی باید گریزگاه های قاچاقچیان از نظارت های قانونی بسته شود.
در جریان این بازدید كه برخی از مسئولین قضایی، فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی سپاه پاسداران باز حضور داشتند، سردار زارع، معاون هماهنگ كننده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن خوش آمدگویی به رئیس كل دادگستری و مسئولین قضایی استان هرمزگان با نمایش گزارشی از توانمندی های این نیرو و همین طور اقدامات صورت گرفته درباب مقابله با قاچاق كالا و سوخت، اظهار نمود: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمادگی دارد در هماهنگی كامل با دستگاه قضایی و در قالب موازین قانونی و وظایف محول شده به این نیرو به منظور صیانت از اقتصاد كشور، مقابله با قاچاق و جلوگیری از جرایم به انجام وظیفه و نمایش خدمت بپردازد.
او همینطور اشاره كرد: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تلاش می كند، مظهر اقتدار ملت ایران در دریا باشد و با ارتقاء توان بازدارندگی بر دستگاه محاسباتی دشمن خصوصاً آمریكا اثر بگذارد و معاندین را از هرگونه اقدام شرارت آمیز پشیمان سازد.
همین طور سرهنگ غلامشاهی فرمانده منطقه یكم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباب مشخصات فنی و توان راهبردی شناور سردار شهید محمد ناظری گفت: شناور شهید ناظری بزرگترین شناور آلومینیومی با بدنه پیشرفته و تكنولوژی روز دنیاست كه با طول ۵۵ متر و عرض ۱۴ و یك دهم متر و ارتفاع ۱۳ متر ده هزار كیلومتر برد دریانوردی دارد.
وی ادامه داد: این شناور با شكل بدنه پیشرفته، تعادل پایدار در امواج بلند، برد بلند دریانوردی، قابلیت دریانوردی در امواج خروشان، قابلیت حمل صد نفر سرنشین و بالگرد و بار بطور همزمان و سرعت بالا به همت متخصصان سازمان تحقیقات و خودكفایی نیروی دریایی سپاه طراحی و در موسسه شهید محلاتی از موسسات وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا ساخته شده است.
1397/12/19
22:42:11
5.0 / 5
4679
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش