رئیس دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان:

كمبود تخت در بیمارستان های هرمزگان


كمبود تخت در بیمارستان های هرمزگان به گزارش فاما كیش رئیس دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان با تاكید بر اینكه باید به سمت جذب نیروهای ماندگار پیش برویم و خویش را درگیر نگرانی های كوچك نكنیم، بیان كرد: یكی از اعضای شورای شهر بندرعباس در مورد ام آر آی بیمارستان شهید محمدی اظهارنظر می كند، درحالی كه این فرد باید به وظایف خودش عمل كند و معضلات شهر همچون دكه های غیرمجاز، فاضلاب شهری و وضعیت بهداشتی ساحل را سامان بخشد.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، دكتر حسین داودی بامداد امروز در هفتمین جلسه كارگروه سلامت و امنیت غذایی، اضافه كرد: وضعیت تخت های بیمارستانی در استان هرمزگان مطلوب نیست اما در تلاشیم كه این مورد را بهبود بخشیم.
وی بابیان اینكه توسعه تخت های بیمارستانی در استان هرمزگان را در اولویت برنامه هایمان قرار داده ایم، خاطرنشان كرد: بیمارستان 531 تختخوابی بندرعباس كه ظرفیت تعداد تخت های آن مقرر است به 600 برسد، می تواند بخش عظیمی از این مشكلات را بكاهد.
داودی با اشاره به اینكه افزودن 160 تخت بیمارستانی در شهرستان میناب و 70 تخت بیمارستانی به شهرستان بستك از دیگر برنامه های دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان است، اظهار نمود: این سه دستور كار می تواند طی پنج سال آینده بخش مهمی از معضلات هرمزگان در نبود تخت بیمارستانی را برطرف كند.
وی بابیان اینكه در برنامه ششم توسعه از همراهی بخش خصوصی برای رسیدن به سرانه موردنظر در بخش تخت بیمارستانی به صراحت تاكید شده است، تصریح كرد: سه تا چهار سرمایه گذار در این بخش ورود كرده و خواهان حمایت برای ساخت بیمارستان خصوصی هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان با اشاره به اینكه 35 سال است در بندرعباس زندگی می كنم و شناخت خوبی از استان هرمزگان دارم، اضافه كرد: این جلسه برای محاكمه فرد خاصی نیست بلكه برای آن است كه بتوانیم برای بهبود وضعیت سلامت و امنیت غذایی تصمیم گیری نماییم.
داودی بابیان اینكه تخت بیمارستانی تولید كردن مانند چادر زدن نیست كه بتوان در كوتاه ترین زمان آن را تولید كرد، افزود: با این شرایط و در دشوارترین شرایط نیازهای استان را در حد توان تأمین كرده ایم و در حال برنامه ریزی برای بهبود آن هستیم و این جلسه برای مشورت و برنامه ریزی برای توسعه بهتر است.
این مقام مسئول خاطرنشان كرد: حتی حاضر هستیم ساختمان فعلی دانشگاه علوم پزشكی را با تغییر كاربری به فروش برسانیم تا هزینه های آن را برای ساخت هر چه سریع تر بیمارستان 531 تختخوابی بندرعباس صرف نماییم.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان بابیان اینكه با حمایت مسئولان كشوری و استانی طبق برنامه زمان بندی شده این بیمارستان در سال 1400 به بهره برداری خواهد رسید، ادامه داد: این دانشگاه به دنبال ورود بخش خصوصی به ساخت و تجهیز بیمارستان ها بوده و هست و از هیچ تلاشی برای تحقق آن دریغ نخواهد كرد.
داودی با اشاره به اینكه به سهم خودم برای تسهیل در روند درخواست و تقاضای بخش خصوصی مكاتبات لازم را انجام داده و از جانب استاندار و سایر مسئولان پیگیری های لازم را انجام داده ام، افزود: باید بستر را برای حفظ منافع بخش خصوصی و فراهم نماییم زیرا بخش خصوصی می تواند سبب توسعه پایدار استان هرمزگان شود.
وی بابیان اینكه برای توسعه گردشگری سلامت در استان هرمزگان برنامه وسیعی داریم، تصریح كرد: دو پیشنهاد تولید شهرك سلامت در بندرعباس و قشم هم در حال بررسی و جمع بندی برای اجرایی شدن است.
وی با اشاره به اینكه از تقاضای بخش خصوصی برای خرید دستگاه ام آر آی حمایت می نماییم، افزود: بدهی شركت های بیمه به بخش خصوصی و دانشگاه علوم پزشكی در استان هرمزگان سبب كندی خدمات رسانی در این بخش شده است.
داودی بدهی شركت های بیمه به بخش خصوصی را بیش از یك میلیارد تومان و به دانشگاه علوم پزشكی بیش از سیصد میلیون تومان در این بخش دانست و عنوان كرد: قبول داریم در خدمات دهی در بخش ام آر آی با مشكلاتی مواجه ایم اما خویش را مكلف می نماییم تا تلاش خویش را برای پیاده سازی یك دستگاه جدید در مجتمع درمانی پیامبر اعظم(ص) انجام دهیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان با تاكید بر اینكه باید به سمت جذب نیروهای ماندگار پیش برویم و خویش را درگیر نگرانی های كوچك نكنیم، بیان كرد: یكی از اعضای شورای شهر بندرعباس در مورد ام آر آی بیمارستان شهید محمدی اظهارنظر می كند درحالی كه این فرد باید به وظایف خودش عمل كند و معضلات شهر همچون دكه های غیرمجاز، فاضلاب شهری و وضعیت بهداشتی ساحل را سامان بخشد.
وی بابیان اینكه استان هرمزگان مشكل تخت بیمارستانی دارد اما نیازش به متخصص بیشتر از پیش است، اضافه كرد: اكنون اگر 30 تخت بیمارستانی آموزشی اضافه شود در تكمیل اعضای هیئت علمی موردنیازش با مشكل مواجه ایم پس نتیجه می گیریم باید به سمت تقویت نیروهای ماندگار در حوزه پزشكی پیش برویم.
داودی با اشاره به اینكه باید رشته های مختلف به دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان افزوده شود، ادامه داد: طرحی عرضه دادیم كه به نام شهرستان دانشجو جذب و تحت آموزش قرار بگیرد تا بتواند در آینده در شهر خود خدمت كند.

رئیس دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان بابیان اینكه چندی قبل برای اعزام چهار متخصص جهت معرفی و حضور در دوره های فوق تخصص هم نتوانستیم داوطلبی را پیدا نماییم، اضافه كرد: هم اكنون با كمك اداره كل راه و شهرسازی زمین خود در پردیس علوم پزشكی را توسعه دادیم و بزودی دانشكده های مختلف احداث تا بتوانیم زیرساخت های آموزشی را توسعه و در جهت تقویت نیروهای ماندگار استان گام برداریم.
وی با اشاره به اینكه بهره برداری مجدد از بیمارستان زنان و زایمان شریعتی بندرعباس می تواند تا حدود زیادی مشكلات بیماران حوزه زنان را برطرف كند، تصریح كرد: طبق برنامه ریزی ها قرار بود این بیمارستان طی 18 ماه تكمیل شود كه از آن مدت اكنون 12 ماه دیگر باقی مانده و امیدواریم این امر محقق شود.
داودی در انتها در مورد حواشی به وجود آمده در اهدای دو آمبولانس توسط یكی از بانك های استان هرمزگان به این دانشگاه، اظهار نمود: این دو آمبولانس تحویل دانشگاه علوم پزشكی شده و بزودی برای استفاده وارد چرخه فعالیت می گردد و امیدوارم این حركت پرارزش هم ادامه داشته باشد. 

1396/10/11
20:45:19
5.0 / 5
5271
تگهای خبر: بندرعباس , بیمه , خدمات , ساحل
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش